Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Lichtenštejnsko

30. květen 2020, aktualizováno 8. 1. 2021 (08:39)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestující z České republiky nemusí do 23:59:59 hod. dne 14.01.2021 po vstupu na švýcarské a lichtenštejnské území nastoupit 10 denní karanténu.

Pravidla pro přicestování do Lichtenštejnska se od 15. 1. 2021 zpřísňují. Cestující z České republiky budou po vstupu na švýcarské a lichtenštejnské území, pokud se uskutečnil po 00.00 hod dne 15.01.2021, povinni nastoupit 10-denní karanténu.

Do karantény musí až na několik níže specifikovaných skupin všichni. Předložení negativního testu na COVID-19 není důvodem pro její odpuštění. Pokuta za nedodržení karantény může být až 10 000 franků/cca 240 000 CZK.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Pro cestující od 12 let platí povinnost nosit ochranné roušky (šála, šátek či jiné předměty nejsou připuštěny) ve veřejné dopravě v Lichtenštejnsku.
  • Lichtenštejnské úřady důrazně doporučují dodržovat přísná pravidla hygieny a sociálního distancování.
  • Nošení roušek ve veřejném prostoru povinné není.
  • Upozornění: V případě nákazy COVID- 19 a s tím spojené hospitalizace Lichtenštejnsko nehradí výlohy na léčení či testování ani žádné další náklady spojené se vznikem této situace.
Doprava

Doprava

  • Veřejná doprava v Lichtenštejnsku funguje pravidelně.
  • Částečně bylo obnoveno autobusové spojení i pravidelná přímá letecká spojení mezi ČR a Švýcarskem, ze kterého se dá následně cestovat veřejnou dopravou do Lichtenštejnska.
  • Je povoleno tranzitovat přes švýcarská letiště, přejet osobním vozem přes území Švýcarska a Lichtenštejnska - např. při návratu z dovolené do ČR, nebo tranzitovat vlakem, autobusem a dalšími dopravními prostředky.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek