Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Lichtenštejnsko

30. květen 2020, aktualizováno 13. 4. 2021 (11:57)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:  Po vstupu na lichtenštejnské území jsou cestující povinni nastoupit 10-denní karanténu. Ta může být předčasně ukončena dalším PCR testem, příp. antigenním rychlotestem, provedeným nejdříve 7. den po přicestování do Lichtenštejnska na náklady cestovatele, pokud je jeho výsledek negativní a vysloví-li s ukončením karantény souhlas místně příslušný zdravotní úřad.

Povinnost neplatí pro osoby, které v posledních 10 dnech přes některý rizikový stát nebo oblast pouze tranzitovaly a jejich pobyt trval méně než 24 hodin. Neplatí rovněž pro osoby, jež hodlají Švýcarskem pouze projet, resp. které mají úmysl i reálnou možnost bezprostředně po přicestování do Švýcarska pokračovat v cestě do další země.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Pro cestující od 12 let platí povinnost nosit ochranné roušky (šála, šátek či jiné předměty nejsou připuštěny) ve veřejné dopravě v Lichtenštejnsku.
  • Lichtenštejnské úřady důrazně doporučují dodržovat přísná pravidla hygieny a sociálního distancování.
  • Upozornění: V případě nákazy COVID- 19 a s tím spojené hospitalizace Lichtenštejnsko nehradí výlohy na léčení či testování ani žádné další náklady spojené se vznikem této situace.
  • Každý cizinec, který hodlá přicestovat na švýcarské nebo lichtenštejnské území, musí respektovat pravidla, stanovená švýcarskými a lichtenštejnskými úřady.
Doprava

Doprava

  • Cestující z rizikových zemí či oblastí jsou povinni poskytnout přepravním (leteckým, vlakovým, autobusovým) společnostem své kontaktní údaje i další údaje k cestě, např. adresu pobytu ve Švýcarsku nebo Lichtenštejnsku, a uvést místo v letadle, vlaku, autobuse, kde seděli.
  • Veřejná doprava v Lichtenštejnsku funguje pravidelně.
  • Je  povoleno tranzitovat přes švýcarská letiště, přejet osobním vozem přes území Lichtenštejnska – např. při návratu z dovolené do ČR, nebo tranzitovat vlakem, autobusem a dalšími dopravními prostředky.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek