Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Lucembursko

31. květen 2020, aktualizováno 11. 9. 2021 (20:41)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Do LU jsou turistické cesty možné.

V případě příletů je však od 6 let třeba předkládat EU-DCC, či (A) doklad o úplném očkování (vystavený administrativou či lékařským zařízením ČZ EU či schengenského prostoru, vakcínou schválenou EMA/AstraZenecca, BioNTech/Pfizer, Johnson&Johnson či Moderna); či (B) doklad o uzdravení do 6 měsíců před cestou (vystavený lékařem či úřadem ČZ EU či schengenského prostoru, u osob, které dle předpisů své země řádně ukončily izolaci a neprokazují symptomy onemocnění); či (C) negativní test RT-PCR/72h či RAT/48h před odletem (od akred. laboratoře ČZ EU či schengenského prostoru, na papíře či elektronicky, ve francouzštině, němčině, lucemburštině, angličtině, italštině, španělštině či portugalštině). Akceptovány jsou tedy zatím i certifikáty bez QR kódu či potvrzení o očkování v očkovacím průkaze ČZ EU/schengenského prostoru (www.covid19.public.lu).

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z těchto zemí musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář, potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole. Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Znovu-otevřeny byly obchody, kadeřnické služby i restaurace.
  • Možné jsou opět kulturní i sportovní akce.
  • Rouška je povinná v dopravě, kostele i školách (s výjimkou školních hřišť). Profylaktické nošení však vláda doporučuje i při pohybech venku. 
Doprava

Doprava

  • Doprava je do LU možná letecká či pozemní.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek