Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Lucembursko

31. květen 2020, aktualizováno 20. 8. 2022 (08:50)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Pro občany zemí EU či cizince s trvalým pobytem v některém z členských států EU je vstup bez omezení (za dodržení hygienických předpisů). Toto opatření se vztahuje i na vstup osob ze zemí - Andorra, Monaco, San Marino a Vatikán, dále také na země asociované k Schengenu - Švýcarsko, Island, Lichtenštejnsko a Norsko.

Občanům ostatních zemí (nerezidentů v EU) je v současné době zakázán vstup na území Lucemburska, s výjimkou zemí uvedených zde

Cestující letecky, od 12 let a 2 měsíců musejí před nástupem do letadla předkládat: doklad o úplném očkování vakcínou, osoby s prodělaným covidem doklad o uzdravení ne starší 6 měsíců před cestou (vystavený lékařem či úřadem členského státu EU či schengenského prostoru, u osob, které dle předpisů své země řádně ukončily izolaci a neprokazují symptomy onemocnění) a testované osoby negativní test RT-PCR ne starší 48h či test ATG, ne starší 24h před odletem (od akreditované laboratoře členského státu EU či schengenského prostoru, na papíře či elektronicky, ve francouzštině, němčině, lucemburštině, angličtině, italštině, španělštině či portugalštině.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Pro vstup do většiny veřejných budov, kulturních zařízení, restaurací, barů a kaváren nejsou nutné roušky ani předložení certifikátů.
  • Pouze v nemocnicích a domovech seniorů platí systém 3G.
  • To znamená, že volný vstup je pouze pro osoby:

  • očkované posilující dávkou (bez časového omezení) či očkované kompletním očkovacím schématem (ne starším než 9 měsíců)
  • po předložení platného PCR testu (ne starší než 48 hodin) či ATG testu (ne starší než 24 hodin)
  • po prodělaném onemocnění Covid-19 ne déle než 6 měsíců
  • K výše uvedenému je třeba předložit evropský certifikát.
  • Je stanovena povinnost nosit ochranu nosu a úst pouze v nemocnicích a domovech seniorů.
Doprava

Doprava

  • Veškerá pozemní doprava bez omezení.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek