Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Macao

30. červen 2020, aktualizováno 10. 10. 2021 (21:45)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Vstup do Macaa je umožněn pouze jejich rezidentům a dále osobám s povoleným pobytem v Macau/Hongkongu, ČLR a na Tchajwanu.

Podmínkou pro vstup osob s povoleným pobytem v ČLR, na Tchaj-wanu a v Macau je, že za posledních 14 dní necestovaly mimo uvedená území. 

Cestující z ČLR čínské národnosti předkládají pouze negativní test. U příjezdů z Hongkongu se uplatňuje 14-denní karanténa + 1 týden omezení pohybu, u příjezdů z Tchaj-wanu 21-denní karanténa. Karanténa se vykonává ve vládou určeném hotelu.

Upozorňujeme, že vstup do Hongkongu není umožněn těm rezidentům, kteří se v posledních 21 dnech zdržovali více než 2 hodiny v JAR, Brazílii, Indii, Pákistánu, Nepálu nebo na Filipínách. Do této doby se započítávají i přestupy na letištích.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19. Podrobnosti a další výjimky najdete v ochranném opatření. 

Opatření

Opatření

 • Po vstupu na území Macaa je odebrán vzorek na test koronaviru, na jehož výsledek je třeba vyčkat.
 • Při negativním výsledku testu je zahájena povinná 14-denní karanténa. Karanténa je domácí anebo ve vládou určeném zařízení.
 • Druhá uvedená varianta se uplatňuje na osoby bez vlastního místa pobytu anebo při rizikové cestovní historii.
 • Při pozitivním výsledku testu je osoba ihned dopravena do nemocniční izolace, kde setrvá až do úplného uzdravení.
Doprava

Doprava

 • Městská hromadná doprava je funkční, je však třeba nosit ústní roušku.
 • Doprava mezi Hongkongem a Macaem je pozastavena.
 • Tranzit přes území Hongkongu, respektive tranzit na mezinárodním letišti, je možný za určitých podmínek.
 • Vztahuje se na letenky zakoupené v rámci jednoho bookingu.
 • Zavazadla musí být odbavena až do cílové destinace a zapotřebí je vytištěná palubní vstupenka, nikoli jen elektronická.
 • Další podmínkou je, že plánovaný pobyt v tranzitním prostoru nepřesáhne 24 hodin.
 • Z tohoto aranžmá jsou vyloučeny všechny lety do pevninské ČLR, tj. přes Hongkong do ní nelze cestovat. Z ČLR přes Hongkong cestovat lze.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek