Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

madagaskar

10. listopad 2022, aktualizováno 22. 11. 2022 (12:56)

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Pak nezapomeňte, že k cestování mohou patřit nejen hezké zážitky a vzpomínky, ale i onemocnění a zdravotní rizika, jejichž prevenci je vhodné konzultovat (v dostatečném předstihu) před cestou s odborníky na cestovní medicínu.

Ke vstupu na Madagaskarské území při příletu (i tranzitu) z oblastí s výskytem žluté zimnice může být vyžadován certifikát o očkování proti tomuto onemocnění, které se na samotném ostrově nevyskytuje.

Žádná další povinnosti nejsou stanoveny, ani v souvislosti s onemocněním covid–19. Při vstupu na Madagaskar není potřeba se prokazovat certifikátem o očkování, ani negativním testem. Stejně tak nejsou zavedena žádná preventivní opatření pro pobyt.

Na konzultaci ohledně vaší plánované cesty můžete objednat do jednoho z našich center Očkování a cestovní medicíny Avenier na webu www.ockovacicentrum.cz.

aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

24 / 10 / 2022

Riziko respiračních nákaz při cestování

V období podzimu a zimy cirkuluje ve vzduchu větší množství virů a bakterií, které způsobují respirační nákazy. Jsou nejčastějším lidským onemocněním, které postihují všechny věkové kategorie...

Celý článek