Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malajsie

9. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (19:43)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Malajsijské státní hranice jsou uzavřeny. Zakázány jsou cesty Malajsijců do zahraničí i cizinců do Malajsie. Osoby, které získají k přicestování výjimku od malajsijského imigračního úřadu, musí absolvovat 7 denní karanténu v dedikovaném ubytovacím zařízení. Registrace k získání souhlasu se provádí na webu safetravel.myeg.com.my, kde se současně hradí náklady na testování a pobyt v karanténě (celková částka převyšuje 5000 MYR).

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty. Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Ve státech Penang, Selangor, Kuala Lumpur, Johor, Sarawak a Kelantan platí Opatření na podmíněné omezení pohybu (CMCO), které umožňuje konání společenských akcí, jako jsou svatby, svatební hostiny, konference, náboženská procesí, setkání, semináře, kurzy a skupinové sportovní aktivity pouze s 50% počtem účastníků stanoveným v operačních a provozních pravidlech (SOP) k zajištění fyzického odstupu.
  • Ve státech Putrajaya, Labuan, Terengganu, Melaka, Pahang, Perlis, Perak, Negri Sembilan, Kedah a Sabah platí mírnější Opatření na omezení pohybu pro obnovu (RMCO), omezující pouze hromadné náboženské aktivity a umožňující ostatní aktivity při dodržení SOP.
Doprava

Doprava

Omezeně létají komerční spoje, především Qatar Airways, KLM a Turkish Airways. Přes mezinárodní letiště v Kuala Lumpur je v omezené míře možný tranzit do dalších zemí. Podmínkou je předložení letenky do následné destinace a omezení doby tranzitu na max. 24 hodin. Přesun mezi dvěma hlavními terminály letiště (KLIA a KLIA2) není možný.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek