Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malajsie

9. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (10:36)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 01. 04. 2022 jsou hranice Malajsie otevřeny pro vstup cizinců. Občané ČR nepodléhají při cestách nepřesahujících 90 dnů vízové povinnosti.

Plně očkovaným osobám a dětem do 12 let (není rozhodující, jsou-li či nejsou očkované) je umožněno vstoupit na území Malajsie po splnění níže uvedených povinností:

  • Instalace aplikace MySejahtera a vytvoření osobního účtu 
  • Vyplnění digitálního předodjezdového formuláře.
  • Ověření vlastního očkovacího certifikátu (pokud byla osoba očkována - na věku nezáleží) v aplikaci MySejahtera - výsledkem bude vystavení malajsijského očkovacího certifikátu. Alternativně lze vložit zahraniční očkovací certifikát přes webovou stránku MySafeTravel. Tento krok může trvat i několik dnů.

Částečně očkované a neočkované osoby od 13 do 17 let věku musí pro povolení vstupu kromě výše uvedených třech bodů (označených •) splnit navíc následující povinnosti:

  • Absolvování RT-PCR testu 48 hodin před zahájením cesty a vložení jeho výsledku do aplikace MySejahtera.
  • Absolvování profesionálně provedeného RTK-Ag testu (nikoliv samotestu) do 24 hodin po přistání v Malajsii (je možné i přímo na letišti za 150 MYR nebo na zdravotnických klinikách za 70 MYR) - Opominutí absolvování RTK-Ag testu po příletu má za následek deportaci cizince na jeho vlastní náklad
  • Částečně očkované a neočkované osoby od 18 let věku musí kromě všech výše uvedených bodů (označených •) po příletu navíc absolvovat 5 denní karanténu v místě, které uvedly při registraci v aplikaci MySejahtera (tedy např. v hotelu). Čtvrtý den karantény musí podstoupit RT-PCR test a pátý den RTK-Ag (antigenní) test.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Platí povinnost nosit roušku uvnitř budov a ve veřejné dopravě.
Doprava

Doprava

  • Přes mezinárodní letiště v Kuala Lumpur je možný tranzit do dalších zemí. Podmínkou je předložení letenky do následné destinace a omezení doby tranzitu na max. 24 hodin.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek