Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malajsie

9. červen 2020, aktualizováno 30. 10. 2022 (18:51)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Hranice Malajsie jsou otevřeny pro vstup cizinců. Občané ČR nepodléhají při cestách nepřesahujících 90 dnů vízové povinnosti. Z hlediska protipandemických opatření je podmínkou vstupu (namátkově kontrolovanou) pouze instalace a použití mobilní aplikace MySejahtera.

Na částečně očkované a neočkované osoby se pro vstup do země vztahují stejná pravidla, jako na plně očkované.

Všem osobám je umožněno vstoupit na území Malajsie po splnění níže uvedených povinností: (realizujte v rozmezí pěti až sedmi dnů před plánovanou cestou):

  • Instalace aplikace MySejahtera a vytvoření osobního účtu (PDF, 303 KB) (nezletilé děti je možné registrovat k účtu dospělého v části "Manage Dependets", avšak doporučuje se pro každou osobu provést registraci na samostatném přístroji). Pro registraci využijte emailovou adresu, nikoliv telefonní číslo, vyhnete se tak problémům s doručováním ověřovacích SMS.
  • Ověření vlastního očkovacího certifikátu (pokud byla osoba očkována - na věku nezáleží) v aplikaci MySejahtera - výsledkem bude vystavení malajsijského očkovacího certifikátu. Alternativně lze vložit zahraniční očkovací certifikát přes webovou stránku MySafeTravel. Tento krok může trvat i několik dnů.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

Nošení roušek je od 7. 9. 2022 pouze dobrovolné (nicméně doporučované) s těmito výjimkami (kdy je nošení povinné):

  • veřejná doprava
  • zdravotnická zařízení
  • pozitivní test na Covid
  • rozhodnutí majitele budovy

Doprava

Doprava

  • Přes mezinárodní letiště v Kuala Lumpur je možný tranzit do dalších zemí. Podmínkou je předložení letenky do následné destinace a omezení doby tranzitu na max. 24 hodin.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek