Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malawi

30. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:28)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: 

POZOR: Dle mimořádného opatření Vlády ČR s účinností ode dne 26. února 2021 od 00:00 hod. do 11. dubna 2021 se nařizuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky zákaz vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2. To neplatí pro občany těchto zemí a pro cesty, které vzhledem ke své povaze nesnesou odkladu a které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky.

Vzdušný prostor Malawi je otevřen, pozemní hranice uzavřeny. 

Při příletu nutno předložit osvědčení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 ne starším než deset dní. Cestující s příznaky onemocnění, potenciálně ale i náhodně vybraní pasažéři, musejí podstoupit na své náklady dodatečný test na letišti.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Povinné nošení roušek na všech veřejných místech.
  • Veškeré veřejné aktivity jako jsou hudební show, sport, umění a náboženská shromáždění jsou omezeny na maximálně 50 osob. 
  • Zákaz vycházení je zaveden od 21:00 do 5:00 a všechny trhy se musí zavírat v 17:00 a všechna zařízení nalévající alkohol se musí zavírat ve 20:00.
  • Hotely fungují, ale s přísnými opatřeními COVID-19.
Doprava

Doprava

  • Mezinárodní letecká doprava je v omezeném množství obnovena. Letecké spojení otevřeno i cizincům, počet komerčních letů ale nízký.
  • Všechny pozemní hranice zůstávají uzavřené, s výjimkou přepravců základního zboží, deportovaných a osob za zvláštních okolností. 
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek