Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Maledivy

5. červen 2020, aktualizováno 13. 4. 2021 (20:11)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Země je pro zahraniční turisty otevřena. Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu.

Všichni cestovatelé musí předložit při příletu potvrzení o negativním výsledku PCR testu na koronavirus v angličtině, přičemž cestující musí být otestován v době maximálně 96 hodin před odletem na Maledivy. Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku, dále občané Malediv, držitelé povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu, držitelé pracovních víz a posádky letadel a lodí. Potvrzení musí obsahovat jméno (dle pasu), číslo pasu, název a adresu testující laboratoře, výslovné uvedení, že šlo o PCR test, datum odebrání vzorku a výsledek.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Pro turisty, kteří mají zájem se před odletem z Malediv otestovat na COVID-19, byl na ostrově Hulhumale zřízen PCR testovací stánek. Rezervace termínu odběru musí být provedena předem - více informací zde.

Opatření

Opatření

 • Nouzový stav veřejného zdraví byl prodloužen do 4. května 2021.
 • Do odvolání je povinné nošení roušek na veřejnosti na všech obydlených ostrovech.
 • Kavárny a restaurace v celé zemi mohou mít otevřeno od 16:30 do 1:00 hod. Během Ramadánu, který začne 13. dubna, budou otevřeny od 17:30 do 3:00 hod.
 • Kina, školy i předškolní zařízení fungují.
 • V regionu hlavního města Greater Malé panují vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci zpřísněná restriktivní opatření. Platí zde zákaz vycházení od 23:00 hod. do 4:30 hod. Zakázán je provoz vozidel od 18:00 hod. do 6:00 hod. Více na www.mzv.cz
 • PODROBNÉ INFORMACE O PRAVIDLECH POBYTU TURISTŮ NA MALEDIVÁCH na www.mzv.cz
 • Každé osobě na Maledivách může být nařízena povinná 14-denní karanténa, a to např. pokud se pohyboval v blízkosti osoby, u které test na koronavirus byl pozitivní.
Doprava

Doprava

 • Polská společnost LOT Polish Airline zahájila přímé lety mezi Polskem a Maledivami.
 • Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu.
 • Každý cestující je povinen se po příletu podrobit změření tělesné teploty a zkontrolování zdravotního stavu.

 • Podrobné podmínky pro cestovatele v angličtině naleznete zde.
 • Před odletem z Malediv se společností Emirates přes Dubaj nebo Aeoroflot přes Moskvu je vyžadován PCR test ne starší než 72 hodin.
 • Emirates provozují spojení na trase Praha - Dubaj - Malé a zpět. Návrat do ČR přes Srí Lanku je možný pouze, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště Colombo a cestující má letenku na návazný let, jehož odlet je maximálně 12 hodin od příletu na Srí Lanku. Je také možný tranzit přes Indii, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek