Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Maledivy

5. červen 2020, aktualizováno 10. 10. 2021 (08:53)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Země je pro zahraniční turisty otevřena.

Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu.

Před odletem na Maledivy je třeba absolvovat PCR test, a to v době nejpozději 96 hodin před příletem na Maledivy. Negativní výsledek PCR testu je pak nutné předložit jak při odbavení na letišti odletu, tak i po příletu na Maledivy. Platí i pro osoby, které již byly komplexně očkovány. Osvobozeny od testování jsou děti do jednoho roku. Potvrzení musí obsahovat jméno (dle pasu), číslo pasu, název a adresu testující laboratoře, výslovné uvedení, že šlo o PCR test, datum odebrání vzorku.

Každý turista je povinen vyplnit na webové stránce https://imuga.immigration.gov.mv zdravotní kartu a nahrát do ní negativní výsledek na PCR test. Platí to i pro cestovatele, kteří již byli očkováni proti COVID-19. 

V případě tranzitu s dobou převyšující 24 hodin cestující musí absolvovat opakovaný test PCR do 72 hodin před nástupem na další cestu.

7. října 2021 byl v hlavním městě Malé otevřen honorární konzulát ČR, který bude mít na starosti zejména pomoc občanům ČR v nouzi. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář.

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace. V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19. Podrobnosti a další výjimky najdete v ochranném opatření. 

Opatření

Opatření

  • Nouzový stav veřejného zdraví byl na Maledivách prodloužen do 31. října 2021.
  • Volně cestovat mezi ostrovy mohou plně naočkované osoby bez nutnosti karantény. Od aplikace druhé očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní. Úřady zveřejnily seznam ostrovů, na které budou moci plně očkované osoby cestovat, aniž by musely předkládat testy PCR. Kritéria pro takové ostrovy jsou týdenní míra pozitivity pod 5 %, naočkování 90 % populace nad 12 let a zároveň 90 % ve věku 65 let a starších a naočkování 95 % osob zaměstnaných v penzionech na těchto ostrovech.  

  • V platnost vstoupila omezení vyhlášená pro neočkované osoby. Neočkovaným osobám je zakázán vstup do školních prostor, poskytování služeb v kavárnách, restauracích a salonech a cestování veřejnou dopravou. Účelem je motivovat k očkování další obyvatele Malediv. 

  • Povinné je nošení roušek na veřejnosti na všech obydlených ostrovech a ostrovech, kde jsou hotelové resorty, jsou roušky vyžadovány zpravidla jen při kontaktu s jinými lidmi, na plážích vyžadovány nejsou.

Doprava

Doprava

  • Dopravu zajišťuje poměrně velký počet komerčních leteckých společností a množství charterových letů.
  • Byla uvolněna pravidla pro cestování mezi ostrovy. Nyní lze cestovat na ostrovy, které nejsou pod monitoringem HPA, bez jakéhokoli souhlasu.
  • Stále je zakázáno cestování mezi ostrovy, které jsou hotelovými resorty.
  • Mezi ostrovy Malé a Hulhumalé je cestování zcela zakázáno.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek