Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Maledivy

5. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (09:49)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Země je pro zahraniční turisty otevřena. Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu.

Všichni cestovatelé musí předložit při příletu potvrzení o negativním výsledku PCR testu na koronavirus v angličtině, přičemž cestující musí být otestován v době maximálně 96 hodin před odletem na Maledivy. Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku, dále občané Malediv, držitelé povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu, držitelé pracovních víz a posádky letadel a lodí. Potvrzení musí obsahovat jméno (dle pasu), číslo pasu, název a adresu testující laboratoře, výslovné uvedení, že šlo o PCR test, datum odebrání vzorku a výsledek.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Pro turisty, kteří mají zájem se před odletem z Malediv otestovat na COVID-19, byl na ostrově Hulhumale zřízen PCR testovací stánek. Rezervace termínu odběru musí být provedena předem - více informací zde.

Opatření

Opatření

 • Minimálně do 3. února 2021 trvá v zemi nouzový stav veřejného zdraví. 
 • I přes určitá uvolnění  v oblasti Velkého Malé stále platí některá restriktivní opatření.
 • Od půlnoci do 4:00 hod. platí zákaz vycházení a pohybu motorových vozidel.
 • Provoz kaváren a restaurací je povolen do 23:30 hod.
 • Prodejní doba obchodů platí od 5:00 hod. do 23:00 hod.
 • V uzavřených prostorách a v místech veřejných služeb platí povinnost nosit roušky.
 • Zakázáno je shromažďování více než pěti osob. 
 • Provoz obnovily penziony.
 • PODROBNÉ INFORMACE O PRAVIDLECH POBYTU TURISTŮ NA MALEDIVÁCH na www.mzv.cz
 • Každé osobě na Maledivách může být nařízena povinná 14-denní karanténa, a to např. pokud se pohyboval v blízkosti osoby, u které test na koronavirus byl pozitivní.
Doprava

Doprava

 • Návrat z Malediv do ČR přes Srí Lanku je do 22. ledna 2021 včetně možný pouze, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště Colombo a cestující má letenku na návazný let, jehož odlet je maximálně 12 hodin od příletu na Srí Lanku. Je také možný tranzit přes Indii, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště.
 • Počátkem listopadu zahájila provoz mezi Maledivami a Indií na základě vzduchové bubliny také indická společnost GoAir. Doplnila tak společnosti Air India a SpiceJet.
 • Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu.
 • Každý cestující je povinen se po příletu podrobit změření tělesné teploty a zkontrolování zdravotního stavu.

 • Podrobné podmínky pro cestovatele v angličtině naleznete zde.
 • Před odletem z Malediv se společností Emirates přes Dubaj nebo Aeoroflot přes Moskvu je vyžadován PCR test ne starší než 72 hodin.
 • Emirates provozují spojení na trase Praha - Dubaj - Malé a zpět. Návrat do ČR přes Srí Lanku je možný pouze, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště Colombo a cestující má letenku na návazný let, jehož odlet je maximálně 12 hodin od příletu na Srí Lanku. Je také možný tranzit přes Indii, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště.
 • Před odletem z Malediv se společností Emirates přes Dubaj nebo Aeoroflot přes Moskvu je vyžadován PCR test ne starší než 72 hodin. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek