Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Maledivy

5. červen 2020, aktualizováno 12. 10. 2020 (14:58)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Vycestování z České republiky je možné.

Každý turista je povinen vyplnit na webové stránce https://imuga.immigration.gov.mv / zdravotní kartu a nahrát do ní negativní výsledek PCR testu na koronavirus, který není starší než 72 hodin. Kartu je třeba vyplnit v době kratší než 24 hodin do příletu na Maledivy, ideálně ještě před odletem na Maledivy.

Každé osobě na Maledivách může být nařízena povinná 14-denní karanténa v případě, že se pohyboval v blízkosti osoby, u které test na koronavirus byl pozitivní. Pro takový případ je třeba mít rezervu ve výši minimálně 4 500,- USD (je nutné počítat s náklady na letenku, dopravu do místa karantény a cenu za ubytování, PCR test). Mnohé pojišťovny odmítají proplatit tyto náklady s tím, že Maledivy patří mezi země, kam se cestování nedoporučuje. I když cestovní pojištění pojišťovny uzavřou, ve smluvních podmínkách mají, že pojištění neplatí v zemích, u kterých MZV nedoporučilo cestování nebo doporučilo vyhnout se cestám do země. MZV ČR aktuálně cestování na Maledivy nedoporučuje.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

 • Maledivy prodloužily stav ohrožení veřejného zdraví do 5. listopadu 2020 z důvodu přetrvávajícího rizika komunitního šíření koronaviru.
 • Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu.
 • Podmínkou je předložení pasu se strojově čitelnou zónou, jehož doba platnosti je alespoň 1 měsíc, dále potvrzení o zajištění hotelových služeb a letenky pro let z Malediv v době maximálně 30 dnů od data příletu na Maledivy.
 • Ministerstvo cestovního ruchu zavedlo možnost „děleného pobytu“ mezi letovisky, což turistům umožní během pobytu na Maledivách navštívit více letovisek.
 • „Dělené pobyty“ jsou povoleny mezi letovisky, která splňují všechny povinné požadavky schválené Agenturou pro ochranu zdraví (HPA).
 • Žádosti o schválení „dělených pobytů“ mají být ministerstvu turistiky předkládány dva dny před datem vycestování.
 • Předtím mohli být turisté ubytováni pouze v jednom místě. 
 • Hotely a ubytovací zařízení se otevírají postupně podle dat uvedených na webové stránce maledivského ministerstva cestovního ruchu.
 • Vláda povolí opětovné otevření penzionů pro turisty od 15. října. 
 • V případě jakýchkoli příznaků COVID-19 musí turista nahlásit tuto skutečnost hotelu a uposlechnout pokynů pracovníků hotelu.
 • Zároveň se musí izolovat a učinit vše pro to, aby pokud by se ukázalo, že je nakažen koronavirem COVID-19, nedošlo k jeho přenosu na jinou osobu. I když je test na COVID-19 negativní, musí se turista vyhýbat dalším osobám do té doby, než zmizí příznaky COVID-19. 
 • Před odjezdem z resortu musí turisté vyplnit výstupní dotazník, který má zdokumentovat jejich respirační obtíže během posledních 14 dní.
 • Pokud před odletem z Malediv potřebuje turista negativní PCR test pro vstup do země, do které cestuje, informuje hotelový management resortu, kde je ubytován, který mu otestování zajistí.
 • V uzavřených prostorách a v místech veřejných služeb platí povinnost nosit roušky.
Doprava

Doprava

 • Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu.
 • Každý cestující je povinen se po příletu podrobit změření tělesné teploty a zkontrolování zdravotního stavu.

 • Podrobné podmínky pro cestovatele v angličtině naleznete zde.
 • Lety obnovily již společnosti Aeroflot, Qatar Airways, Turkish Airlines, Etihad, Sri Lankan Airlines, Air India a Go India.
 • Před odletem z Malediv se společností Emirates přes Dubaj nebo Aeoroflot přes Moskvu je vyžadován PCR test ne starší než 72 hodin.
 • Emirates provozují spojení na trase Praha - Dubaj - Malé a zpět. Od 26. září obnoví provoz mezi švýcarským Curychem a Maledivami také švýcarská společnost Edelweiss Airlines.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek