Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malta

29. květen 2020, aktualizováno 7. 10. 2021 (09:25)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Na Maltu mohou cestovat pouze osoby s očkovacím certifikátem ( z Malty, EU nebo VB), prokazujícím ukončení očkování a uplynutí nejméně 14 dní od poslední dávky. Od tohoto data jsou rovněž uzavřeny jazykové školy.

Očkování musí být provedeno vakcínou uznanou EMA a musí být kompletně ukončen očkovací cyklus, od nějž musí uplynout lhůta 14 dní. Uznávané vakcíny jsou: Comirnaty [Pfizer], Jannsen [Johnson & Johnson], Spikevax [Moderna], Vaxzevria [AstraZeneca]).

Osoby, které nemohou podstoupit očkování ze zdravotních důvodů (zahrnuto i těhotenství) - vždy ale nutno doložit potvrzením, někdy též e-mailem, musí mít test PCR provedený do 72hodin před vstupem na Maltu.

Děti a mládež: do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení, tj. bez testů, od 5-11 let musí mít PCR test, od 12 let a více musí mít očkovací certifikát (pokud jej nemají, musí mít test PCR 72h a podstoupit 14 denní karanténu).

the Public Health Travel Declaration Form: https://mia-prod-s3-cdn.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2020/06/Public-Health-Travel-Declaration-Form-2020.pdf

the Passenger Locator Form: https://mia-prod-s3-cdn.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2020/06/Public-Health-Passenger-Locator-Form.pdf

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář, potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání při hraniční kontrole.

Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Do doby výsledků testů není nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covid-19.

Opatření

Opatření

  • Důležité je zrušení povinnosti nosit roušku na plážích a u bazénů – vláda MT nošení roušky i u bazénů a na pláži nadále doporučuje, její nenošení v indikovaných místech nicméně nebude sankcionováno.

  • Mezi stávající opatření, resp. uvolnění, patří následující: restaurace a občerstvení mohou zůstat otevřené až do půlnoci, otevřely se bazény (do 20 hod.) a posilovny.
  • Lze provozovat kolektivní sporty.
  • Jsou otevřeny všechny obchody, fungují trhy (venkovní) a byly zrušeny cestovní restrikce mezi Maltou a Gozem.
  • Plně naočkované osoby ve venkovních prostorech nemusí nosit ochranu úst a nosu, a to ani v přítomnosti další (jedné) plně očkované osoby.
  • Nošení ochranných roušek zůstává povinné v uzavřených prostorách (obchody, veřejná doprava, úřady apod.).
  • Nadále nejsou povolena veřejná shromáždění.
  • Mohou se konat akce „na sezení“ pro 200 sedících, ovšem přístupné pouze plně naočkovaným (děti pod 12 let a těhotné ženy s platným negativním testem).
  • Maltské školy opět přešly na výuku ve třídách. Stalo se tak po dohodě mezi Asociací maltských jazykových škol a místním ministerstvem zdravotnictví. V praxi to znamená, že maltské školy sice nesmí přijímat nové studenty, ale pouze ty, kteří zrušili svoje kurzy v důsledku uzavření škol dne 14.7. Tito studenti mohou svoje objednávky na kurzy obnovit v jiných termínech, výuka bude probíhat dle standardních pravidel. Podmínkou ke vstupu na Maltu ale zůstává očkovací certifikát, prokazující ukončení očkování a uplynutí nejméně 14 dní od poslední dávky.

Doprava

Doprava

  • Doprava na Maltu již funguje na komerční bázi, tak jako přeprava mezi ostrovy.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek