Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malta

29. květen 2020, aktualizováno 26. 7. 2021 (10:22)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Na Maltu mohou cestovat pouze osoby s očkovacím certifikátem ( z Malty, EU nebo VB), prokazujícím ukončení očkování a uplynutí nejméně 14 dní od poslední dávky. Od tohoto data jsou rovněž uzavřeny jazykové školy.

Na Maltu mohou cestovat pouze osoby s očkovacím certifikátem ( z Malty, EU, VB, USA, SAE, TR, Srbska, Gibraltaru a Normanských ostrovů (Jersey a Guernsey), prokazujícím ukončení očkování a uplynutí nejméně 14 dní od poslední dávky.

Osoby, které nemohou podstoupit očkování ze zdravotních důvodů (zahrnuto i těhotenství) - vždy ale nutno doložit potvrzením, někdy též e-mailem, musí mít test PCR provedený do 72hodin před vstupem na Maltu.

Děti a mládež: do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení, tj. bez testů, od 5-11 let musí mít PCR test do 72h, od 12 let a více musí mít očkovací certifikát (pokud jej nemají, musí mít test PCR 72h a podstoupit karanténu).

Sicílie od 16. července do 1. září požaduje po cestujících z Malty test PCR.

the Public Health Travel Declaration Form: https://mia-prod-s3-cdn.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2020/06/Public-Health-Travel-Declaration-Form-2020.pdf

the Passenger Locator Form: https://mia-prod-s3-cdn.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2020/06/Public-Health-Passenger-Locator-Form.pdf

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář. V případě cesty do ČR veřejnou dopravou cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR). Potvrzení o provedeném testu bude vyžadováno dopravci jako podmínka pro přijetí cestujícího k přepravě a cestující jej musí na vyžádání předložit hraniční kontrole v ČR.

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba disponovat testem před započetím cesty.

Po příjezdu do ČR se každý cestující (individuální i hromadnou přepravou) samoizoluje, nejpozději 5. den po příjezdu na území ČR má povinnost podrobit se RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2.

Opatření

Opatření

  • Důležité je zrušení povinnosti nosit roušku na plážích a u bazénů – vláda MT nošení roušky i u bazénů a na pláži nadále doporučuje, její nenošení v indikovaných místech nicméně nebude sankcionováno.

  • Mezi stávající opatření, resp. uvolnění, patří následující: restaurace a občerstvení mohou zůstat otevřené až do půlnoci, otevřely se bazény (do 20 hod.) a posilovny.
  • Lze provozovat kolektivní sporty.
  • Jsou otevřeny všechny obchody, fungují trhy (venkovní) a byly zrušeny cestovní restrikce mezi Maltou a Gozem.
  • Plně naočkované osoby ve venkovních prostorech nemusí nosit ochranu úst a nosu, a to ani v přítomnosti další (jedné) plně očkované osoby.
  • Nošení ochranných roušek zůstává povinné v uzavřených prostorách (obchody, veřejná doprava, úřady apod.).
  • Nadále nejsou povolena veřejná shromáždění.
  • Uzavřeny jsou jazykové školy.
  • Od 5. 7. se budou moct konat akce „na sezení“ pro 100 osob, od 19. 7. pro 150 a 2. 8. pro 200 sedících, ovšem přístupné pouze plně naočkovaným (děti pod 12 let a těhotné ženy s platným negativním testem).

Doprava

Doprava

  • Doprava na Maltu již funguje na komerční bázi, tak jako přeprava mezi ostrovy.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek