Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malta

29. květen 2020, aktualizováno 13. 4. 2021 (11:11)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Všichni cestující z České republiky musí mít test PCR na Covid-19 ne starší než 72 hodin. Test může být vykonán rovněž na letišti - výsledky by měly být k dispozici do hodiny. Do obdržení negativních výsledků bude nutno zůstat v domácí izolaci (hotel), při porušení izolace hrozí pokuta a trestní stíhání. Maltská strana potvrdila Velvyslanectví ČR v Římě, že povinnost testu se vztahuje na všechny občany přijíždějící z ČR bez ohledu na věk.

Malta zavedla seznam zemí, ze kterých při cestě na Maltu, musíte mít negativní PCR test. Seznam bude aktualizován přibližně jednou týdně - pro Českou republiku požadavek testu!

Cestující na Maltu musí před odletem vyplnit dva formuláře - více viz www.mzv.cz

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Nošení ochranných roušek zůstává povinné v uzavřených prostorách (obchody, veřejná doprava, úřady apod.).
  • Nadále nejsou povolena veřejná shromáždění. Zatím není povolen kontaktní sport.
  • Stručný přehled sanitárně zdravotních opatření.
  • Občan, který se setká s osobou nakaženou, nebo má sám podezření na nákazu (teploty, dýchací potíže) má informovat orgány tzv. Covid Helpline na čísle 111 nebo mailem na covid19health@gov.mt, kde obdrží další pokyny.

Doprava

Doprava

  • Malta zakazuje příjezd/odjezd všech osob z/do Velké Británie a ruší vzájemné lety. Výjimku mají pouze maltští občané a rezidenti, kteří se aktuálně nacházejí v UK.
  • Je možné létat z a do těchto destinací: Německo, Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Polsko, Kypr, Švýcarsko, Island, Slovensko, Norsko, Dánsko, Maďarsko, Finsko, Irsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Lucembursko, Česká republika, Řecko, Chorvatsko, Spojené království, Belgie, Bulharsko, Nizozemí, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea, Andorra, Monako, San Marino, Čína, Vatikán, Rwanda, Uruguay, Slovinsko, Japonsko, Maroko, Thajsko, Tunisko, Portugalsko, Rumunsko, Libanon, Indonésie, Spojené arabské emiráty, Turecko, Jordánsko, Lichtenštejnsko.
  • Doprava po ostrově a mezi ostrovy je funkční, veřejná i taxislužby za dodržení hygienicko-sanitárních předpisů.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek