Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Malta

29. květen 2020, aktualizováno 7. 1. 2021 (12:37)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Občané ČR mohou do země přicestovat, všichni cestující z ČR musí předložit  test PCR na Covid-19 ne starší než 72 hodin.

Cestující na Maltu musí před odletem vyplnit dva formuláře - více viz www.mzv.cz

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Malta je pro ČR od 7.12. v oranžové kategorii zemí. Čeští cestující mohou do ČR přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář. Příjezdový formulář a negativní PCR test budou muset před vstupem na pracoviště nebo do vzdělávací instituce v ČR předložit cizinci, kteří přijíždějí z Malty do ČR za prací či studiem.

Opatření

Opatření

  • Malta zavedla seznam zemí, ze kterých při cestě na Maltu, musíte mít negativní PCR test.
  • Seznam je aktualizován přibližně jednou týdně - pro ČR platí požadavek testu!
  • Test může být vykonán rovněž na letišti - výsledky by měly být k dispozici do hodiny.
  • Do obdržení negativních výsledků bude nutno zůstat v domácí izolaci (hotel), při porušení izolace hrozí pokuta a trestní stíhání.
  • Občan, který se setká s osobou nakaženou, nebo má sám podezření na nákazu (teploty, dýchací potíže) má informovat orgány tzv. Covid Helpline na čísle 111 nebo mailem na covid19health@gov.mt, kde obdrží další pokyny.
  • Platí obecná hygienická opatření: vzájemný odstup minimálně 2 metry, pravidelná hygiena rukou, povinné použití roušky v uzavřených prostorách a ve veřejných dopravních prostředcích. Dbát pokynů místních úřadů.
  • Stručný přehled sanitárně zdravotních opatření.

Doprava

Doprava

  • Od 22. 12. 2020 zakazuje Malta příjezd/odjezd všech osob z/do Velké Británie a ruší vzájemné lety. Výjimku mají pouze maltští občané a rezidenti, kteří se aktuálně nacházejí v UK.
  • Je možné létat z a do těchto destinací: Německo, Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Polsko, Kypr, Švýcarsko, Island, Slovensko, Norsko, Dánsko, Maďarsko, Finsko, Irsko, Lotyšsko, Litva, Estonsko, Lucembursko, Česká republika, Řecko, Chorvatsko, Spojené království, Belgie, Bulharsko, Nizozemí, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Jižní Korea, Andorra, Monako, San Marino, Čína, Vatikán, Rwanda, Uruguay, Slovinsko, Japonsko, Maroko, Thajsko, Tunisko, Portugalsko, Rumunsko, Libanon, Indonésie, Spojené arabské emiráty, Turecko, Jordánsko, Lichtenštejnsko.
  • Doprava po ostrově a mezi ostrovy je funkční, veřejná i taxislužby za dodržení hygienicko-sanitárních předpisů.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek