Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Maroko

9. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (10:34)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestující do Maroka musí předložit národní potvrzení o očkování proti SARS-CoV-2. Maroko akceptuje očkování 3 dávkami vakcíny (tzv. booster), nebo očkování 2 dávkami, takové očkování má pro Maroko platnost pouze 4 měsíce od druhé dávky. Maroko akceptuje rovněž očkování jednodávkovou vakcínou Janssen - v tom případě postačí pouze 2 či 1 dávka (s platností na maximálně 4 měsíce) vakcíny.

Osoby bez platného očkovacího certifikátu o očkování proti COVID19 musí při vstupu do Maroka předložit negativní PCR test ne starší než 72 hod. od momentu odběru vzorku před začátkem cesty.

Marocké autority neuznávají žádná potvrzení o prodělaném onemocnění SARS-CoV-2.

Před vstupem na území Maroka je nutné vyplnit registrační formulář.

Děti do 12 let nemusí být očkovány, ani se nemusí prokázat negativním PCR testem. Pro děti od 12 let platí stejné podmínky jako pro dospělé.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Od 21. 10. 2021 je pro přístup do všech uzavřených prostor, hotelů, obchodních center, kaváren, restaurací atd. vyžadováno potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 (nejdříve 14 dnů po poslední dávce). Potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 je rovněž vyžadováno pro cestování mezi marockými městy.
Doprava

Doprava

  • Letecká doprava z/do Maroka byla obnovena od 07.02.2022. Trajektová doprava z/do Maroka byla obnovena od 17. 4. 2022.
  • Pozemní marocké hranice zůstávají uzavřeny.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek