Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Maroko

9. červen 2020, aktualizováno 2. 8. 2022 (16:52)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestující do Maroka musí předložit národní potvrzení o očkování proti SARS-CoV-2. Maroko akceptuje očkování 3 dávkami vakcíny (tzv. booster), nebo očkování 2 dávkami, takové očkování má pro Maroko platnost pouze 4 měsíce od druhé dávky. Maroko akceptuje rovněž očkování jednodávkovou vakcínou Janssen - v tom případě postačí pouze 2 či 1 dávka (s platností na maximálně 4 měsíce) vakcíny.

Osoby bez platného očkovacího certifikátu o očkování proti COVID19 musí při vstupu do Maroka předložit negativní PCR test ne starší než 72 hod. od momentu odběru vzorku před začátkem cesty.

Marocké autority neuznávají žádná potvrzení o prodělaném onemocnění SARS-CoV-2.

Před vstupem na území Maroka je nutné vyplnit registrační formulář.

Děti do 12 let nemusí být očkovány, ani se nemusí prokázat negativním PCR testem. Pro děti od 12 let platí stejné podmínky jako pro dospělé.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Od 21. 10. 2021 je pro přístup do všech uzavřených prostor, hotelů, obchodních center, kaváren, restaurací atd. vyžadováno potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 (nejdříve 14 dnů po poslední dávce). Potvrzení o vakcinaci proti COVID-19 je rovněž vyžadováno pro cestování mezi marockými městy.
  • Nouzový stav v Marockém království je prodloužen do 31.05.2022.
Doprava

Doprava

  • Letecká doprava z/do Maroka byla obnovena od 07.02.2022. Trajektová doprava z/do Maroka byla obnovena od 17. 4. 2022.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek