Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Maroko

9. červen 2020, aktualizováno 19. 10. 2021 (11:11)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Nouzový stav v Marockém království je prodloužen do 30.10..2021. Pozemní marocké hranice zůstávají uzavřeny.

V provozu jsou speciální mezinárodní lety. Podmínky vstupu do Maroka se liší v závislosti na tom, z jaké země cestující přijíždí (seznam zemí A, seznam zemí B).

Podmínky vstupu ze zemí na seznamu A (kam spadá ČR):

 • Předložit negativní PCR test ne starší než 72 hod. od momentu odběru vzorku (nemusí ho předkládat děti mladší 11 let), nebo potvrzení o kompletním očkování (minimálně 2 týdny od druhé dávky).
 • Před vstupem na území Maroka je nutné vyplnit registrační formulář (Fiche sanitaire).

Letecké společnosti mohou požadovat předložení PCR testu bez ohledu na provedené očkování či věk.

Podmínky pro návrat do ČR:  Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd vyplněním Příjezdového formuláře. Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace. 

Opatření

Opatření

 • Nouzový stav v Marockém království je prodloužen do 31.10.2021.
 • Platí zákaz volného pohybu osob v nočních hodinách (23:00-04:30).
 • Povinné je nošení roušek venku i v automobilu.
 • Instituce fungují v omezené míře, ve zvýšení míře v elektronické formě. Do bank, obchodů apod. se vpouští omezený počet klientů. 
 • Od 23.12.2020 jsou navíc v platnosti následující opatření: zákaz volného pohybu osob v nočních hodinách (21:00-06:00), zákaz shromažďování, uzavření obchodů, kaváren a restaurací v 20:00.

Doprava

Doprava

 • Mezinárodní speciální lety jsou povoleny od 15.6.2021.
 • Námořní spojení je realizováno od 15.6.2021 mezi přístavy Sète (FR), Marseille (FR), Janov (IT) <=> Tanger (MAR), Nador (MAR).

 • Vnitrostátní letecká doprava je v provozu v omezené míře (Royal Air Maroc, Air Arabia). Železniční a autobusová síť národního dopravce (ONCF a Supratours) je k dispozici na jeho webových stránkách.
 • Další možný vnitrostátní autobusový dopravce je například společnost CTM.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek