Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Mauricius

4. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:14)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: V současné době není možno vstoupit na území Mauricia. Všechny lety na Mauricius a z Mauricia byly pozastaveny. Cestujícímu nebude povolen vstup ani tranzit. Vláda oznámila národní uzavření (LOCKDOWN) Mauricia od 10.3. do do 25. března 2021.

5-7 dní před odletem na Mauricius absolvovat PCR test na COVID-19 a mít sebou originál certifikátu; při příletu na Mauricius se podrobit na letišti PCR testu na COVID-19; pobyt je umožněn jen v certifikovaných hotelech (potřeba zarezervovat dopředu), kde je potřeba zůstat 14 dní v karanténě; během karantény absolvovat 7. a 14. den test PCR na COVID-19. Pokud je výsledek posledního testu PCR na COVID-19 negativní, je umožněn volný pohyb po ostrově.

Na ostrov mohou cestovat občané všech zemí s výjimkou občanů z Velké Británie, JAR, Japonska a Brazílie, kteří mají zakázaný vstup (platí to také v případech, kdy cestující v posledních 14 dnech měli tranzit v těchto zemích).

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

  • Ekonomické aktivity jsou povoleny a trh je otevřen při dodržování nezbytných hygienických zásad a povinném nošení masek na veřejných místech. 
Doprava

Doprava

Částečné otevření hranic. Zákaz vstupu pro cestující z JAR, Japonska a Brazilie a UK.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek