Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Mauricius

4. červen 2020, aktualizováno 11. 10. 2021 (13:30)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Očkovaní hosté mohou cestovat na Mauricius, ale musí předložit negativní PCR test, který byl odebrán 72 hodin před odjezdem.

ěti do 18 let, které doprovázejí plně vakcinované rodiče mají výjimku z karantény a mohou se volně pohybovat po ostrově od chvíle vstupu.

Cestovatelé na Mauricius by si měli být vědomi toho, že je povinné mít doklad o cestovním pojištění, které konkrétně kryje COVID-19, stejně jako běžné lékařské kryt.

Cestující si také musí stáhnout a vyplnit správné formuláře z webových stránek Air Mauritius: formulář lokátoru cestujících a formulář pro vlastní prohlášení o zdravotním stavu. Cestovatelé ubytováni v ne-hotelovém ubytování si také musí stáhnout a vyplnit formulář zdravotní laboratoře.

Neočkovaní cestovatelé:

Zarezervujte si 14denní karanténu včetně jídla a transferů v oficiálně určeném hotelu.

• Budete muset zůstat ve svém hotelovém pokoji 14 dní a jídlo vám bude doručeno na pokoj

• V den příjezdu a ve dnech 7 a 14 se podrobíte testu PCR

• Po negativním testu PCR 14. den můžete ostrov volně prozkoumat a přestěhovat se do jiného ubytování nebo jít domů.

Následující vakcíny byly schváleny pro vstup na Mauricius:

 • AstraZeneca: Covishield
 • AstraZeneca: Vaxzevria
 • Covaxin
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Vakcína Pfizer-BioNTech: Comirnaty
 • Sinopharm
 • Sputnik
 • Sinovac- CoronaVac

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Dopravci neumožní přepravu cestujícím, kteří nepředloží test na přítomnost SARS-CoV-2 a příjezdový formulář. Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covidu-19.

Opatření

Opatření

 • Ekonomické aktivity jsou povoleny a trh je otevřen při dodržování nezbytných hygienických zásad a povinném nošení masek na veřejných místech.
 • Byly zrušeny poslední omezení pro ekonomické aktivity, jako jsou kina, posilovny, parky, pláže, kulturní místa apod. 
Doprava

Doprava

Ostrov je možno opustit bez omezení (v závislosti na dostupných leteckých spojích), vstup na mauricijské území však v současnosti není v zásadě možný.

Veřejná doprava je uvolněna.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek