Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Mexiko

9. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (11:54)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: I přes oficiální otevřenost mexických hranic se zejména na mezinárodním letišti v Mexico City množí případy nevpuštění do země, a to i pro cestovatele, kteří prokáží místo svého pobytu a prostředky na něj. Před vstupem do země je třeba vyplnit online formulář zde. Doporučuje se cestování do Mexika omezit na skutečně klíčové a nezbytné důvody, které zároveň budete moci prokázat písemnými dokumenty při vstupu( více o příslušných dokumentech zde). Tato podpůrná dokumentace musí být ve španělštině. Ačkoli vstup do Mexika je stále relativně málo omezen, každým dnem se mění jak intenzita kontrol a podmínek vstupu na letištích, tak existující letecká spojení. Každý z federálních států Mexika upravuje podmínky a opatření na svém území dle svých pravomocí.

Ačkoli není oficiálně vyžadováno, doporučuje MZV ČR předložení cestovního zdravotního pojištění pokrývajícího i případnou hospitalizaci kvůli COVID-19. Stejně tak doporučuje mít s sebou platný negativní výsledek testu PCR ne starší 72 hodin, ačkoli není povinný - řada aerolinek a hotelů jej vyžaduje.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty. Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření


  •  Vzhledem k neustále měnící se situaci doporučuje MZV, pro právě platná opatření, sledovat webové stránky zde
Doprava

Doprava

  • Některá města a oblasti jsou již neprodyšně uzavřeny, na silnicích dalších oblastí operují kontrolní hlídky, kterým je třeba prokázat důvod přesunu.
  • V této chvíli létá mezi Mexikem a Evropou KLM, Air France, Aeroméxico, ovšem lety jsou často rušeny a přeskupovány.
  • Veřejná doprava byla v hlavním městě zásadní měrou omezena, z provozu metrobusu a metra bylo vyřazeno více než 20% všech stanic.
  • Nedoporučuje se používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků.
  • Pozemní cesty automobilem pro cizince jsou omezeny pouze na případy, kdy cizinec směřuje na nejbližší letiště za účelem návratu do své země. 
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek