Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Myanmar

5. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (11:15)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: S ohledem na platná nařízení vlády Myanmaru, tj. pozastavení mezinárodních komerčních letů, uzavření pozemních přechodů pro cizince a pozastavení vydávání všech typů víz až do 31. 1. 2021 není možné do Myanmaru cestovat.

Tranzit přes Myanmar není s ohledem na výše uvedená opatření možný.

Pro všechny, kteří přicestují do Myanmaru, je povinná 14denní karanténa v myanmarských zařízeních a následná 7denní domácí karanténa.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Všichni cestující musí po příletu do země povinně absolvovat 21denní facilitní karanténu (v místních zařízeních) a následnou 7denní domácí karanténu.
  • Řada turistických destinací a památek v Myanmaru je nadále uzavřena.
  • V platnosti zůstává nařízení ministerstva zdravotnictví povolující shromažďování do 30 osob, pouze když pracují ve vládních úřadech, organizacích, firmách a továrnách, dále ve státních, soukromých a církevních školách, během seminářů, porad a kursů ve vládních institucích a při stravování v restauracích.
  • Vzhledem k platnému limitu není dovoleno pořádat náboženské, kulturní či společenské akce.
Doprava

Doprava

  • Vnitrostátní doprava v Myanmaru zůstává nadále omezena, fungování vnitrostátních leteckých linek bylo za přísných zdravotně-bezpečnostních podmínek obnoveno od 16. 12. 2020.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek