Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

na dovolenou na maledivy

18. říjen 2021, aktualizováno 26. 10. 2021 (15:27)

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného nejpozději 96 hodin před příletem na Maledivy. Platí to i pro osoby, které již byly komplexně očkovány. Osvobozeny od testování jsou děti do jednoho roku.

Nově mohou volně cestovat mezi ostrovy plně naočkované osoby bez nutnosti karantény. Od aplikace druhé očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.

V oblasti Velkého Malé došlo k postupnému rozvolnění restriktivních opatření. Zrušen byl zákaz vycházení. Povolen je již běžný provoz restaurací, kaváren a dalších občerstvovacích provozoven. Povoleno bylo pořádání veřejných shromáždění, večírků, setkání a jiných společenských akcí bez jakýchkoli omezení včetně počtu účastníků. Obnoveny jsou sportovní aktivity kromě sportovních soutěží a turnajů.

Dne 1.9. vstoupila v platnost omezení vyhlášená pro neočkované osoby. Neočkovaným osobám je zakázán vstup do školních prostor, poskytování služeb v kavárnách, restauracích a salonech a cestování veřejnou dopravou. Účelem je motivovat k očkování další obyvatele Malediv.

7. října 2021 byl v hlavním městě Malé otevřen honorární konzulát ČR, který bude mít na starosti zejména pomoc občanům ČR v nouzi.

Honorární konzulát České republiky v Malé:
E-mail: male@honorary.mzv.cz
Telefon: +9607771069 Adresa: G. Lailac, Ameenee Goalhi, Male 20042

Návrat do ČR

Před odjezdem z resortu musí turisté vyplnit výstupní dotazník, který má zdokumentovat jejich respirační obtíže během posledních 14 dní.

Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku.

Pravidla vyžadovaná při návratu českou stranou lze najít zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/nova_pravidla_navratu_do_cr_od_9_7_2021a.html

Zdroj: https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/maledivy.html

aktualita

12 / 11 / 2021

Dominikánská republika – aktuální informace pro vstup

Pro vstup do země není vyžadován negativní PCR test. Po příletu mohou probíhat na letištích kontroly teploty...

Celý článek
aktualita

4 / 11 / 2021

Informace ke třetí dávce - očkování proti covidu-19

V České republice se v současné době přeočkovává proti COVID-19 mRNA vakcínami (Comirnaty/Pfizer, Spikevax/Moderna).

Celý článek