Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

na podzim do maroka

20. říjen 2022, aktualizováno 21. 10. 2022 (14:26)

Maroko je díky příjemným teplotám v říjnu a listopadu vyhledávanou turistickou destinací. Cílem jsou pláže, historická města s památkami UNESCO a orientálními trhy, poušť Sahara, ale i pohoří Atlas.  

Pro dopravu na území Maroka lze z Evropy využít jak leteckou dopravu, tak i přepravu trajektem. Hromadná doprava v Maroku funguje, vnitrostátní letecká doprava může být v omezeném režimu.

Pro vstup na území Maroka je vyžadováno vyplnění registračního formuláře (k nalezení na webu: https://www.onda.ma/form.php). Další podmínky pro vstup nejsou stanoveny, ale pro přístup ke službám včetně hotelů, restaurací, kaváren a místní dopravy, je vyžadováno potvrzení o vakcinaci proti onemocnění covid-19. Certifikát o vakcinaci je platný až 14 dní od obdržení poslední dávky očkování.

Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu platí povinnost nošení roušky i ve venkovních prostorách. Dále se doporučuje dodržovat opatření týkající se hygieny rukou, zdržení se fyzického kontaktu a dodržování bezpečné vzdálenosti.

K cestování mohou patřit i další onemocnění a rizika, jejichž prevenci je vhodné konzultovat s odborníky. Na konzultaci ohledně vaší plánované cesty můžete objednat do jednoho z našich center Očkování a cestovní medicíny na webu www.ockovacicentrum.cz.

Pokud plánujete výstup na nejvyšší horu Jebel Toubkal (4 167 m. n. m.) je vhodné uvažovat i o prevenci výškové nemoci. 

aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek