Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Namibie

4. červen 2020, aktualizováno 15. 7. 2021 (14:54)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: 

OO MZDR ČR důrazně nedoporučuje občanům ČR vycestovat do Namibie. Neodkladné cesty je nutné registrovat v systému DROZD.

Namibie je turistům otevřena.

Všichni cizinci musí po příletu předložit negativní PCR test, pořízený nejpozději 7 dnů před příletem. Všichni cestující, přijíždějící ze zemí s extrémním rizikem nákazy/hotspots (explicitně zmíněna jen Indie) musí absolvovat PCR test po 7 dnech pobytu. Cestující, kteří překročí hranice země bez PCR testu nebo se starším PCR testem než 7 dnů, musí absolvovat na vlastní náklady sedmidenní karanténu a PCR test.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře. Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku. Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Platí povinné nošení roušek na veřejnosti a dodržování dalších hygienických opatření včetně sociálního distancování (rozestupy dva metry mezi lidmi).
  • Celkově jsou v Namibii otevřené obchody a restaurace bez omezení, veřejné shromažďování je omezené pro max. 100 osob, prodej alkoholu v barech a nočních provozovnách je umožněno od 09:00 do 20:00. 
  • V platnosti je zákaz vycházení od 22:00 do 04:00. 
Doprava

Doprava

  • Turistické cesty do země jsou možné, letecké spojení do Mezinárodní letiště Hosea Kutako ve Windhoeku nadále odbavuje mezinárodní lety.země zajišťují společnosti Lufthansa, Air France, Airlink, Ethiopian Airlines a KLM.
  • Není žádné omezení pro cestování mezi městy a regiony.
  • Mezinárodní letiště Hosea Kutako ve Windhoeku nadále odbavuje mezinárodní lety.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek