Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Namibie

4. červen 2020, aktualizováno 11. 10. 2021 (13:32)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: MZ ČR nadále nedoporučuje občanům ČR vycestovat do Namibie. Neodkladné cesty je nutné registrovat v systému DROZD.

Namibie je turistům otevřena.

Všichni cizinci musí po příletu do země předložit negativní PCR test, pořízený nejpozději 72 hodin před příletem do země. Cestující, kteří překročí hranice země bez PCR testu nebo s testem starším 7 dnů, musí nastoupit karanténu, z které budou propuštěni a po předložení negativního PCR test. Předložení testu při vstupu do země, ani nošení roušky není povinné pro děti do 5 let věku.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře.

Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covidu-19.

Opatření

Opatření

  • Platí povinné nošení roušek na veřejnosti a dodržování dalších hygienických opatření včetně sociálního distancování (rozestupy dva metry mezi lidmi).
  • Celkově jsou v Namibii otevřené obchody a restaurace bez omezení, veřejné shromažďování je omezené pro max. 100 osob, prodej alkoholu v barech a nočních provozovnách je umožněno od 09:00 do 20:00. 
  • V platnosti je zákaz vycházení od 22:00 do 04:00. 
Doprava

Doprava

  • Turistické cesty do země jsou možné, letecké spojení do Mezinárodní letiště Hosea Kutako ve Windhoeku nadále odbavuje mezinárodní lety.země zajišťují společnosti Lufthansa, Air France, Airlink, Ethiopian Airlines a KLM.
  • Není žádné omezení pro cestování mezi městy a regiony.
  • Mezinárodní letiště Hosea Kutako ve Windhoeku nadále odbavuje mezinárodní lety.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek