Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Nepál

16. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (08:52)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Na území Nepálu je možno vstoupit jak prostřednictvím mezinárodní letecké přepravy, tak pozemními přechody. Nepál již obnovil udělování víz po příjezdu do země. Platí to však pouze pro plně očkované cestující.

Cestující, kteří obdrželi dvě dávky vakcíny a to nejméně 14 dní před příletem do Nepálu mohou získat vízum po příletu na letiště v Káthmándú. Plně očkované osoby nemusí předkládat PCR test před příletem do země. Ministerstvo zahraničí si ale zachovalo právo pro náhodné testování přijíždějících turistů.

Zahraniční cestující bez kompletního očkování musí po příletu do Káthmandú předložit negativní PCR test (RTPCR, True NAAT, Gene Xpert), který musí být provedený nejdéle 72 hodin před příletem. Nepálské úřady zrušili povinnost absolvovat karanténu v případě pozitivního testu. V případě pozitivního testu nemusí být turista vpuštěn do země.  

Po dětech mladších 5 let není vyžadováno očkování ani testování. Děti ve věku od pěti do 18 nemusí být očkované, ale platí pro ně stejná pravidla jako pro dospělé. 

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Od půlky února se v hlavním městě uvolňují restriktivní opatření a otevírají se školy, restaurace a posilovny.
Doprava

Doprava

  • Vnitrostátní letecká přeprava plně funguje.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek