Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Nikaragua

8. červenec 2020, aktualizováno 17. 5. 2022 (15:11)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Ačkoli oficiálně Nikaragua neuzavřela své hranice ani pro turistiku, je značně omezen počet mezinárodních letů.

Při vstupu je požadován negativní PCR nebo antigenní test na Covid-19 ne starší 72 hodin, což platí pro všechny pasažéry i posádky. 

Nejpozději 7 dní před příletem do země je třeba vyplnit online příjezdový formulář. Vzhledem k často se měnícím podmínkám, které vláda ukládá leteckým společnostem, kromě toho před odletem však určitě kontaktujte Vaši aerolinku - nikaragujské orgány totiž u řady mezinárodních letů požadují, aby jim 36 hodin před letem zaslala kopii pasů a negativních výsledků PCR testů všech pasažérů!

Při vstupu můžete být požádáni o předání kontaktních údajů pro případ extrémního navýšení nákaz.

Cizincům, kteří při vstupu prokazují symptomy Covid, nemusí být (i přes negativní výsledek testu) povolen vstup do země, a to bez náhrady.

Země dosud nerozlišuje mezi podmínkami pro očkované a neočkované cestovatele ani při vstupu neřeší cestovatele, kteří prodělali Covid a mají dostatečné protilátky.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Vláda zavedla doporučení zdravé vzdálenosti a nošení roušek.  
  • Školy, které o to požádají, dostanou povolení praktikovat výuku distančně. 
  • Vláda se také zavázala dodat dostatek sanitárních prostředků k dezinfekci hromadných dopravních prostředků, čekáren apod.
Doprava

Doprava

  • Postupně se obnovují komerční lety (Avianca, Aeroméxico, United Airlines či Copa Airlines).
  • Stále existuje pouze velmi málo komerčních letů. 
  • Není doporučováno používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek