Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Nizozemsko

31. květen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (11:16)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 29. prosince 2020 00:00 hod je v platnosti povinnost pro všechny cestující od 13 let přijíždějící do Nizozemska veřejnou dopravou (letadlem, autobusem, vlakem, lodí) z rizikových zemí, včetně států EU/Schengenu, tj. včetně z České republiky, předložit negativní PCR test na přítomnost COVID-19. Výsledek testu nesmí být při příjezdu do Nizozemska starší 72 hodin. Opatření se týká i cestujících v tranzitu. Opatření se nevztahuje na přepravu autem.

I v případě předložení negativního testu nadále platí pro osoby přijíždějí do Nizozemska z České republiky, že by se měly neprodleně odebrat do desetidenní karantény, a to i v případě, když nemají žádné příznaky onemocnění COVID-19. Karanténní opatření se nevztahuje na cestovatele, kteří tranzitují letecky přes Nizozemsko a neopouští mezinárodní tranzitní zónu letiště.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

 • Od 15.12  do 9.2 je lockdown.
 • Od 1. prosince 2020 nizozemská vláda zavádí povinné nošení roušek, které nejsou určeny pro lékařské účely. 
 • Nutno všude dodržovat rozestup 1,5 m.
 • V automobilu nesmí být více jak 2 osoby, pokud se nejedná o členy domácnosti.
 • Povinnost nošení roušek při cestování hromadnou dopravou a soukromou komerční dopravou (včetně vozidel taxi, autobusových zájezdů ze zahraničí, přepravy zaměstnanců zajišťovanou zaměstnavatelem apod.) u osob od třinácti let (pasažéři by měli používat roušky, které nejsou určeny pro lékařské účely)
 • Uzavření všech stravovacích zařízení (včetně hotelových restaurací), výdej jídel je umožněn.
 • Veřejné instituce (muzea, knihovny, zoo apod.), vnitřní sportoviště (bazény, tělocvičny, sauny, apod.) jsou uzavřeny. Nejsou v provozu služby, které nejsou zdravotnické povahy, jako např. kadeřnictví.
 • Školy na všech stupních přešly od 16. 12. 2020 na online výuku, jsou uzavřena předškolní zařízení (s výjimkami stanovenými vládou).
 • Obchody, které neprodávají základní potřeby, jsou uzavřeny. Zůstávají otevřeny supermarkety a další obchody s potravinami, drogerie, lékárny, optiky, opravny, čerpací stanice. Otevírací doba obchodů je nejdéle do 20.00 hod, kromě obchodů s potravinami; v obchodech musí být dodržována obecně platná pravidla (rozestupy, hygienická opatření).
 • Mezi 20.00 a 7.00 hodinou nelze prodávat (včetně prodeje online) ani na veřejnosti konzumovat alkohol/měkké drogy.
Doprava

Doprava


 • Městská hromadná doprava funguje, neměla by být však využívána pro turismus.
 • Letecké společnosti- KLM, ČSA, easyJet.
 • Automobilem přes Německo (je potřeba sledovat německá pravidla pro pozemní tranzit).
Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek