Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Nizozemsko

31. květen 2020, aktualizováno 15. 4. 2021 (10:51)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:Je v platnosti povinnost pro cestující od 13 let přijíždějící do Nizozemska veřejnou dopravou (letadlem, autobusem, vlakem, lodí) z rizikových zemí, včetně států EU/Schengenu, tj. včetně z České republiky, předložit negativní PCR test na přítomnost COVID-19. Test nesmí být při příjezdu do Nizozemska starší 72 hodin. Opatření se týká i cestujících v tranzitu. Opatření se nevztahuje na přepravu autem.

Dále je v platnosti dodatečné opatření pro cestující od 13 let přijíždějící do Nizozemska letecky či trajektem ze všech rizikových zemí, včetně států EU/Schengenu, tj. včetně z České republiky. Cestující musí před odletem/odjezdem kromě negativního PCR testu předložit také negativní antigenní test na přítomnost COVID-19, provedený ne déle než 24 hodin před nástupem do letadla/na trajekt. Toto dodatečné opatření se nevztahuje na cestující, kteří budou letecky pouze tranzitovat na nizozemských letištích.

I v případě předložení negativních testů na přítomnost COVID-19 nadále platí, že by se cestující z rizikových zemí měli neprodleně odebrat do desetidenní karantény, a to i v případě, když nemají žádné příznaky onemocnění COVID-19. Nově je možné se nechat 5. den po příjezdu otestovat (PCR test) a v případě negativního výsledku bude možné karanténu ukončit. Karanténní opatření se nevztahuje na cestovatele, kteří tranzitují letecky přes Nizozemsko a neopouští mezinárodní tranzitní zónu letiště.

Podmínky pro návrat do ČR: Při návratu veřejnou či individuální dopravou: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a doložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (ne starší 72 hodin) nebo antigenního testu (ne starší 24 hodin).  Nejdříve 5 dnů od příjezdu je nutné absolvovat PCR test provedený v ČR. Do doby předložení negativního testu je nutná samoizolace. 

Opatření

Opatření

 • Od 15.12 je Nizozemskou v lockdownu.
 • Od soboty 23. ledna 2021 je zaveden zákaz nočního vycházení v době od 2ě,00 hod. do 04,30 hod.
 • Povinné nošení roušek, které nejsou určeny pro lékařské účely. 
 • Nutno všude dodržovat rozestup 1,5 m.
 • V automobilu nesmí být více jak 2 osoby, pokud se nejedná o členy domácnosti.
 • Uzavření všech stravovacích zařízení (včetně hotelových restaurací), výdej jídel je umožněn.
 • Veřejné instituce (muzea, knihovny, zoo apod.), vnitřní sportoviště (bazény, tělocvičny, sauny, apod.) jsou uzavřeny. Nejsou v provozu služby, které nejsou zdravotnické povahy, jako např. kadeřnictví.
 • Školy na všech stupních přešly od 16. 12. 2020 na online výuku, jsou uzavřena předškolní zařízení (s výjimkami stanovenými vládou).
 • Obchody, které neprodávají základní potřeby, jsou uzavřeny. Zůstávají otevřeny supermarkety a další obchody s potravinami, drogerie, lékárny, optiky, opravny, čerpací stanice. Otevírací doba obchodů je nejdéle do 20.00 hod, kromě obchodů s potravinami; v obchodech musí být dodržována obecně platná pravidla (rozestupy, hygienická opatření).
Doprava

Doprava

 • Automobilem přes Německo (je potřeba sledovat německá pravidla pro pozemní tranzit).
 • Letecké společnosti- KLM, ČSA, easyJet.
Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek