Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Nový Zéland

5. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (08:51)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Dle oznámení NZ vlády dochází k postupnému otevírání mezinárodních hranic pro plně očkované osoby dle plánovaného harmonogramu.

Z bezvízových zemí (všechny členské státy EU, včetně ČR) mohou plně očkované osoby přicestovat na NZ od 2. května 2022 bez povinnosti absolvovat karanténu.

V rámci plánovaného otevírání hranic od 2. května NZ umožňuje plně očkovaným občanům bezvízových zemí, tj. včetně ČR, příjezd na dobu maximálně 3 měsíců. Cestující budou muset před odjezdem na NZ mít negativní PCR test na přítomnost koronaviru COVID-19. Po příletu je nutné vyhotovit antigenní test a výsledek testu je nutné hlásit nahlásit úřadům. V případě pozitivního výsledku testů po příjezdu musí cestující strávit v izolaci 7 dní. V případě negativního výsledku není nutná sebe izolace. Za porušení podmínek izolace může být bude uložena pokuta do výše 12 000,- NZD.

Neočkované osoby nadále budou muset po vstupu do země podrobit povinné placené karanténě ve vládou určených zařízeních (MIQ). Počet míst v těchto zařízeních je však velmi omezen. 

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Aktuální informace o opatřeních na Novém Zélandu naleznete zde.
Doprava

Doprava

  • Vnitrostátní doprava funguje.
  • V případě výskytu onemocnění COVID-19 dochází k zavádění opatření omezujících pohybu po Novém Zélandu podle semaforového systému.
  • Aktuální podmínky je nutné průběžně sledovat.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek