Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Nový Zéland

5. červen 2020, aktualizováno 8. 10. 2020 (16:49)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Nový Zéland v současnosti povoluje vstup pouze omezenému okruhu osob, tj. občanům Austrálie/Nového Zélandu a osobám s trvalým pobytem.

Cestující, kteří přicestují do Austrálie a na Nový Zéland mezinárodním letem, jsou povinni absolvovat 14 denní karanténu, která je zpoplatněna (orientačně 3 000 AUD). 

Pro vstup na Nový Zéland je nově nutné zajistit voucher pro místo v karanténě v rámci tzv. Managed Isolation Allocation System. Voucher bude vyžadován u všech cestujících, kteří budou cestovat na Nový Zéland po 3. listopadu. Zajištění voucheru je doporučováno i před tímto datem (pokud cestující nebude mít místo v karanténě zajištěno, musí počítat s delší dobou vyřízení jeho imigračních záležitostí). Po 3.11. 2020 nebudou cestující bez voucheru vpuštěni na palubu letadla.

V případě nutnosti cestovat u osob, které nespadají do kategorie občanů a trvalých rezidentů je potřeba před cestou zajistit výjimku k povolení vstupu, jak při cestách do Austrálie, tak při cestách na Nový Zéland). 

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR není nutný test ani karanténa.

Opatření

Opatření

  • Na Novém Zélandu musí všichni, kteří vstupují, absolvovat 14denní karanténu. (self-quarantine nebo karanténa ve vládních zařízeních).
  • Více ke karanténě viz Ministerstvo zdravotnictví NZ. 
  • S platností od 1.7.2020: pokud osoby vstupující na území ČR trávily posledních 14 dnů v Austrálii nebo na Novém Zélandu (země z epidemiologického hlediska „zelené“) a nepobývaly v jiných zemích „červeně“ označených více než 12 hodin, NEMUSÍ předkládat negativní test na COVID19 a NEMUSÍ ani absolvovat 14 denní karanténu.       
Doprava

Doprava

  • Z důvodu uzavření hranic mezi NSW a Victorií je nutné mít k cestování z Victorie (pouze za účelem nástupu do letadla v Sydney) zajištěno vstupní povolení, tvz. Entry Permit. 
  • Cestování mezi ostatními státy a teritorii je limitované a v mnoha případech podmíněné povinnou 14 denní karanténou. 
  • V současnosti jsou komerční spoje z Nového Zélandu limitovány, nicméně ještě existují.
  • V případě nutnosti cesty MZv doporučuje společnost Qatar Airways.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek