Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Omán

4. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:16)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:  Od 8.4.2021 přistupuje k omezení vstupu cizinců na své území, od tohoto data bude do odvolání umožněn vstup jen občanům Ománu a osobám s dlouhodobým pobytem.

Před odletem: negativní PCR test ne starší než 72 hodin před cestou, nainstalovat si mobilní aplikaci Tarassud+, vyplnit online formulář pro předběžnou registraci.

Po příletu: podstoupit druhý PCR test provedený ihned po příletu na letišti (test nutno objednat a uhradit před odletem prostřednictvím aplikace Tarassud+, poplatek činí 25 OMR). Podstoupit povinnou sedmidenní institucinální karanténu (nutné zajistit prostřednictvím platformy SAHALA)  a poté 8. den podstoupit třetí test. Během karantény je nutné nosit sledovací náramek (poplatek 6 OMR), který bude odebrán za poplatek na určených místech. 

Všichni cizinci musí při vstupu prokázat mezinárodní zdravotní pojištění, které pokrývá i náklady spojené s případnou léčbou a hospitalizaci v důsledku covid-19, a to po dobu min. 30 dnů, potvrzení o ubytování v Ománu a dostatek finančních prostředků k pokrytí svých nákladů během karantény.

Děti do 15 let jsou z povinnosti testování na covid-19 po příletu a sledovacího náramku vyjmuty, stejně jako diplomaté a posádky letadel. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Stále platí zákaz shromažďování. Je nutné dodržovat hygienická opatření, odstup a na veřejnosti je povinné nosit roušku.
  • Na celém území Ománu došlo k uzavření veškerých komerčních aktivit od 20 hod. večer do 5 hod. ráno kromě čerpacích stanic, zdravotnických zařízení a lékáren. 
  • Došlo k zavření pláží a veřejných parků. 
  • Platí zákaz soukromého i veřejného shromažďování vč. vzdělávacích zařízení, svateb, konferencí a výstav, a je doporučeno omezit rodinná setkávání jak doma tak na veřejných místech. 
  • Platí 50% omezení vstupu do veřejných míst, nákupních center, obchodů, tržišť, restaurací, kaváren ap.
Doprava

Doprava

  • Omán do odvolání uzavřel pozemních hranice. Letecké spojení zůstává v omezeném režimu beze změny.
  • Tranzitní a další cestování v regionu není v současnosti možné s ohledem na preventivními opatřeními COVID-19 a uzavření pozemní hranice.
  • Vnitrostátní lety jsou obnoveny.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek