Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Panama

9. červen 2020, aktualizováno 11. 1. 2021 (11:30)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Panamská vláda oznámila otevření hranic zahraničním turistům ke 12. 10., podmínkou vstupu na panamské území je negativní PCR test ne starší 48 hodin a vyplnění prohlášení na webové stránce Visit Panama. Pokud test není v tomto časovém rámci možný, musí cestující podstoupit rapid test na letišti a uhradit náklady (50 USD). Sektor hotelnictví a turismu byl rovněž otevřen 12. 10. 2020.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu. 

Opatření

Opatření

  • Roušky jsou stále povinné všude na veřejnosti.
  • Od 18. 12. je omezen volný pohyb mimo domov v nočních hodinách (21:00 – 5:00), kdy současně platí zákaz prodeje alkoholu.
  • V období vánočních svátků a oslav nového roku byla zavedena absolutní karanténa, platí od 24. 12. v 19.00 do 28. 12. a následně od 31. 12. v 19.00 do 14. 1. 2021. V této době budou otevřeny pouze lékárny v rámci nemocničních zařízení. Od 21. 12. platí střídavý režim pro nákupy v obchodech: vždy v pondělí a středu mohou nakupovat ženy, v úterý a ve čtvrtek muži. 
Doprava

Doprava


  • Dne 14. 8. byl zahájen provoz mezinárodního letiště Tocumen (Panama City). Společnost Copa Airlines operuje lety do 8 zemí amerického regionu. 
  • Pozemní turistická doprava zatím funguje na 50 % kapacity.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek