Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Paraguay

29. červen 2020, aktualizováno 15. 12. 2022 (11:55)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:  Bezvízoví turisté, tedy včetně občanů ČR, do Paraguaye za splnění příslušných podmínek přicestovat mohou.

Za očkované se považují osoby, které obdržely 2 dávky vakcíny (není specifikována značka) a od druhé dávky uplynuly alespoň 2 týdny, a ti, kteří jsou očkováni jedinou dávkou jednodávkové vakcíny.

Testované osoby - Test na SARS-CoV-2 před vstupem do země (od 12 let věku) - test PCR-RT/LAMP/NAAT s negativním výsledkem, realizovaný ne déle než 48 hodin nebo antigenní test s negativním výsledkem realizovaný ne déle než 24 hodin před nástupem do dopravního prostředku. Z této povinnosti jsou vyňaty osoby cestující z Argentiny, Brazílie, Uruguaye a Bolívie.

Test na SARS-CoV-2 v zemi (od 12 let věku) - tento test se realizuje 5. den, počítáno od dne odběru vzorku před vstupem do země (první den se počítá dnem odběru vzorku) v laboratoři autorizované Centrální laboratoří veřejného zdraví. 

Osoby, které již prodělaly nemoc covid-19 od 14 do 90 dnů před vstupem do země, musejí prokázat tuto skutečnost laboratorním potvrzením o pozitivním PCR-RT/LAMP/NAAT testu, případně pozitivním antigenním testu. V tomto případě není nutno předkládat nový PCR–RT test při vstupu do země. Tyto osoby však musejí splnit povinnost očkování. Protilátky nejsou zjišťovány.

Děti do 12 let nepodléhají povinnosti PCR ani antigenního testování při vstupu do země, ani následně na území Paraguaye. Předložení certifikátu o očkování při vstupu je povinné od 18 let.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • Platná hygienická opatření zahrnují povinné používání roušek, dodržování vzdálenosti mezi osobami (vzdálenost není explicitně určena) a používání prostředků desinfekce rukou při vstupu do veřejných zařízení.
  • Velká nákupní centra zůstávají uzavřena, s jejich otevřením se počítá zhruba v květnu.
  • Měření tělesné teploty při vstupu do obchodů je doporučeno.
  • Je zakázáno sdílet tradiční nápoj maté ze společných nádob.
  • Sportovní akce jsou bez diváků.
Doprava

Doprava

  • Vnitrostátní i mezistátní doprava s omezeními funguje.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek