Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Polsko

31. květen 2020, aktualizováno 19. 1. 2021 (09:26)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od pondělí 28. prosince 2020 do 31. ledna 2021 PL vláda zavádí tzv. národní karanténu. Ta spočívá ve zpřísnění stávajících a zavedení nových opatření, jež mají zamezit dalšímu šíření Sars-CoV-2.

Pro všechny osoby přijíždějící do Polska prostředky hromadné přepravy osob platí 10-ti denní domácí karanténa. Výjimku z karanténní povinnosti budou mít pouze osoby s potvrzením o provedeném očkovaní proti COVID-19. Mezi výjimkami se uvádí i občané EU, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska a jejich manželé a děti v případě tranzitu přes území PL do domovské země či země pobytu.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • V celém Polsku je stanovena povinnost zakrývání dýchacích cest v uzavřených objektech i na veřejných prostranstvích (s výjimkou lesů a parků).
  • Hotely nebudou moci ubytovávat ani v případě služebních cest.
  • V platnosti bude uzavření lyžařských areálů.
  • Nastane uzavření obchodů v obchodních centrech (nad 2000 m2 plochy) s výjimkou potravin, lékáren, trafik a knihkupectví. Uzavření se netýká obchodních domů s nábytkem.
  • Platí povinnost mít v obchodech nasazené rukavice, event. užít dezinfekci rukou.
  • Sportoviště v celé zemi budou otevřena pouze pro profesionální sportovce.
Doprava

Doprava


  • Polsko obnovilo mezinárodní autobusovou a vlakovou přepravu se sousedními státy EU. 
  • Kapacita pro počet přepravovaných osob v rámci hromadné přepravy osob (autobusy, tramvaje, metra) je dána buď 1/2 celkové kapacity míst k sezení a stání, nebo plná kapacita míst k sezení.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Zajímavé odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek