Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Polsko

31. květen 2020, aktualizováno 26. 7. 2021 (11:30)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Je možné cestovat z ČR do Polska za účelem turistiky, kultury, sportu či návštěvy rodiny.

V případě příletu/přicestování do Polska ze zemí Schengenu obecně platí povinná 10-ti denní karanténa nahraditelná negativním antigenním /PCR testem (ne starší 48 hod od výsledku) ze země odkud cestující přijíždí/přilétá. Povinná karanténa se nevztahuje na osoby, které v rámci hraniční i namátkové kontroly předloží potvrzení o provedeném očkování proti COVID-19 či potvrzení o negativním antigenním/RT PCR testu a jejich děti do 12ti let věku, kteří v jejich doprovodu cestují. 

Vstup na území Polska z jakéhokoliv území mimo schengenský prostor - od půlnoci 23.6.2021 obecně platí pro cestující povinná 10ti denní karanténa.

Od 20. 7. 2021 zavedlo Polsko tzv. lokalizační kartu cestovatele ("KLP"). Jedná se o elektronicky vyplnitelný formulář uvedený pod tímto odkazem https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp, který je každá osoba přilétající (letecky) do Polska povinna vyplnit, a to před cestou, během cesty nebo nejpozději před hraničním odbavením. Blíže viz https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující mohou z této země do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení.

Opatření

Opatření

  • Galerie a muzea jsou otevřená (s omezením 1os./15m2).

  • Divadla a kina mohou fungovat s omezením kapacity na 50 %.
  • Společenské akce v uzavřených prostorách s max. počtem 50 osob - sportoviště na čerstvém vzduchu s omezením kapacity na 25 % diváků.- zákaz provozu aquaparků, bazénů a posiloven- v kostelech omezení 1os./15m2, církevní obřady na čerstvém vzduchu bez omezení.
  • Kryté sportovní objekty a bazény s omezením kapacity na 50 % diváků. Posilovny a solária se otevírají s omezením 1os./15m2.
  • Hotely a ubytovacích zařízení jsou otevřené s omezením kapacity na 50 %.
  • Stravování v restauracích na čerstvém vzduchu a ve vnitřních prostorách (max. 50% kapacity).
Doprava

Doprava

  • Vnitrostátní i mezistátní doprava (včetně letecké) fungují ve standardním režimu
  • V případě prostředků hromadné dopravy je povoleno obsazení maximálně poloviny míst k sezení, resp. max. počet cestujících je omezen na 30 % celkové kapacity dopravního prostředku.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Zajímavé odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

19 / 7 / 2021

BULHARSKO PODMÍNKY PRO DOVOLENOU

Plánujete cestu do Bulharska? Ode dne 19. 7. 2021 do 31. 7. 2021 musí osoby přijíždějící z ČR (počátkem cesty je ČR)...

Celý článek
článek

29 / 6 / 2021

Řecko podmínky pro dovolenou

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form. ...

Celý článek