Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Portugalsko

31. květen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (10:46)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Vzhledem k podmínkám nouzového stavu, který platí v Portugalsku od 9. 11. 2020, doporučujeme cestovat pouze ve zcela nezbytných případech. Pro vstup na pevninu Portugalska není negativní test vyžadován. V rámci nouzového stavu platného od 9. 11. 2020 však může být diagnostický test nařízen portugalskými orgány např. při příletu nebo kdykoliv jindy namátkově.

Důrazně doporučujeme cestovatelům na Madeiru absolvovat test na Covid-19 již v ČR před odletem, aby se vyhnuli možné déletrvající karanténě v případě zjištění pozitivního výsledku testu absolvovaného až po příletu na ostrov.

V případě Azorských ostrovů platí od 20. 11. 2020 nově zavedená povinnost předložit negativní výsledek testu nikoliv staršího nežli 72 hodin již před nástupem do letadla s destinací na Azorských ostrovech a následného povinného kontrolního testování v případě pobytu více než 6 dní

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Azorské ostrovy, Madeira: Pokud cestující z této oblasti (jak cizinci, tak čeští občané) nepobývali před vstupem do ČR déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území červených zemí dle semaforu MZ ČR, mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Od 14.1 je avizovaný lockdown.
  • Od 9. 11. 2020 je vyhlášen nouzový stav.
  • Od 28. 10. 2020 je povinné užívání roušek na veřejnosti všude tam, kde není možno dodržovat rozestupy. Stahuje se na všechny osoby starších 10 let.
  • Zákaz vycházení v nejpostiženějších okresech včetně Lisabonu a Porto mezi 23h a 5h v pracovních dnech. V denních hodinách zůstává v platnosti zákaz vycházení s výjimkou nezbytných cest, tedy cesty do práce/do školy, za účelem návštěvy lékaře, nákupu, péče o rodinné příslušníky atd.
Doprava

Doprava

  • Pro cestu/návrat českých občanů z Portugalska do České republiky je k dispozici několik leteckých spojení s přestupem v evropským městech (a možnou nutností předložit negativní test na Covid 19 před nástupem do letadla), lze očekávat další rušení letů. Doporučujeme sledovat dostupné informace leteckých společností.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek