Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Portugalsko

31. květen 2020, aktualizováno 15. 4. 2021 (10:45)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 31. 1. je od cestujících z České republiky při příletu do kontinentálního Portugalska vyžadován negativní RT-PCR test, absolvovaný ne dříve než 72 hodin před nástupem do letadla. Kromě toho musí cestovatel z ČR absolvovat 14-ti denní povinnou karanténu doma nebo na místě určeném portugalskými zdravotními orgány. Výjimku z karantény v případě pobytu nepřesahujícího 48 hodin (nutno doložit zpáteční letenkou a dalšími doklady) mohou portugalské orgány udělit ve výjimečných případech.

V případě Madeiry je nezbytný negativní PCR test (ne starší 72 hodin) nebo absolvování testu po příletu + další opatření (přesné náležitosti dokumentu viz odkaz v bodu 4 níže). Důrazně doporučujeme cestovatelům na Madeiru absolvovat test na Covid-19 již v ČR před odletem, aby se vyhnuli možné déletrvající karanténě v případě zjištění pozitivního výsledku testu absolvovaného až po příletu na ostrov.

V případě Azorských ostrovů platí od 20. 11. 2020 nově zavedená povinnost předložit negativní výsledek PCR testu nikoliv staršího nežli 72 hodin již před nástupem do letadla s destinací na Azorských ostrovech a následného povinného kontrolního testování v případě pobytu více než 6 dní.

Podmínky pro návrat do ČR: Při návratu veřejnou dopravou: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a doložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (ne starší 72 hodin) nebo antigenního testu (ne starší 24 hodin). Po příjezdu není vyžadováno absolvování testu ani samoizolace.

Při návratu individuální dopravou: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář, ale není nutné předložit negativní negativním výsledek PCR či antigenního testu. Nejdříve 5 dnů od příjezdu je nutné absolvovat PCR test provedený v ČR. Do doby předložení negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Od 9. 11. 2020 je vyhlášen nouzový stav který platí do 15.4.2021.
  • Povinné užívání roušek na veřejnosti všude tam, kde není možno dodržovat rozestupy. Stahuje se na všechny osoby starších 10 let.
  • Dosavadní "lock-down" zahrnující i zákaz cestování mezi okresy o víkendech je uvolňován od 5. 4. Otevírají se základní školy, sportoviště, muzea, obchody, trhy atd. Další etapa rozvolňování je očekávána od 19. 4. 2021.
Doprava

Doprava

  • Doprava mezi Českem a Portugalskem je možná leteckou cestou s přestupem na některém z evropských letišť, při splnění konkrétních podmínek tranzitních zemí a leteckých společností, které doporučujeme předem ověřit.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek