Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

prodloužení Nařízení o zákazu vstupu do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění covid-19 

13. duben 2021, aktualizováno 26. 4. 2021 (11:02)

Ministerstvo zdravotnictví ČR  prodloužilo do 31. 5. 2021 nařízení, které občanům České republiky a cizincům, kteří mají na území České republiky bydliště, zakazuje cestovat do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění Covid-19.

Opatření si za cíl klade omezit cesty za účelem turistiky do zemí, kde hrozí vysoké riziko nákazy novými mutacemi. Tyto země zároveň neudávají dostatečná opatření k zamezení šíření viru. Jedná se především o riziko nákazy tak zvanou britskou či jihoafrickou mutací. Těmito zeměmi jsou : Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Jihoafrická republika, Keňa, Kolumbie, Lesotho, Malawi, Mosambik, Peru, Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe. Jedinou výjimku z tohoto zákazu mají občané těchto zemí a neodkladné cesty, které byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí České republiky. Osobám, které nesplní podmínky stanovené tímto ochranným opatřením, nebude vycestování odepřeno, ale porušení ochranného opatření je pokutováno podle zákona o ochraně veřejného zdraví. 
Celé znění nařízení si můžete přečíst zde.

článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které...

Celý článek
aktualita

21 / 9 / 2021

Zimní sezóna v Rakouských Alpách

Do Rakouska lze z ČR aktuálně cestovat bez omezení účelu cesty, tedy i za turistickým účelem. Rakouská vláda v září představila nová opatření pro podzim a nastávající zimní sezónu.

Celý článek