Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Řecko podmínky pro dovolenou

29. červen 2021, aktualizováno 27. 7. 2021 (08:33)

Každý cestující nad 18 let musí před vstupem na území Řecka, nejpozději den před odletem, vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář, tzv. Passenger Locator Form.

Ve formuláři uvede plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku (včetně PSČ), jakož i kontaktní osobu pro případ onemocnění. Po vyhodnocení formuláře obdrží elektronicky individuální QR kód, jímž se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu na palubu letadla a při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, tak trajektem či po silnici. Spolucestující děti do 18 let se vpisují do PLF formuláře jednoho z rodičů nebo rodina s dětmi vyplní jeden společný PLF formulář.

Povinnost doložit bezinfekčnost musí všichni cestující starší 12 let při vstupu do země a musí prokázat bezinfekčnost jedním z níže uvedených dokladů:

- Oficiálním národním certifikátem o provedeném očkování proti onemocnění koronavirem Covid-19: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

- Potvrzením o negativním PCR testu provedeném výtěrem z nosohltanu nebo hltanu nejdéle 72 hodin před překročením hranice nebo od 21. 6. 2021 o negativním antigenním testu provedeném nejdéle 48 hodin před překročením hranice.

- Potvrzením o onemocnění covid-19, které je platné 2 až 9 měsíců od data na něm uvedeného a bylo vydáno po uplynutí 30 dnů od prvního pozitivního testu orgánem veřejné správy dle místní legislativy.

Doklady o ukončené vakcinaci, o negativním testu a o prodělané nemoci se prokazují Digitálním COVID certifikátem EU (EU Digital COVID Certificate) vystaveným Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Cestující bez QR kódu a bez jednoho z výše uvedených typů potvrzení o bezinfekčnosti nemá být vpuštěn na palubu letadla, lodi, autobusu či vlaku ani na území Řecka.

Cestující ze všech destinací mohou být při příjezdu do Řecka podrobeni kontrolním antigenním rychlotestům na Covid-19 a jsou povinni tyto testy strpět. Odmítnutí podstoupit kontrolní test nebo pozitivní výsledek kontrolního testu mohou být důvodem k odepření vstupu do země.

Řecko je od 26. 7. 2021 zařazeno mezi země s vysokým rizikem nákazy (červená země). Skutečnost, že Česká republika řadí Řecko do kategorie zemí s vysokým rizikem nákazy, nemění nic na podmínkách pro příjezd do Řecka.

Zdroj: https://www.mzv.cz/athens/cz/viza_a_konzularni_informace/aktuality/upozorneni_jak_cestovat_z_recka_do_ceske.html

https://www.slunecnerecko.cz/mapa-recka/

Passenger Locator Form: https://travel.gov.gr/#/

Mapa s informacemi o vývoji epidemiologické situace v Řecku: https://covid19.gov.gr/covid-map-en/

řecko
řecko
aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek