Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Rwanda

30. červen 2020, aktualizováno 15. 1. 2021 (14:33)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Při vstupu do země je i při tranzitu vyžadován negativní test na covid-19 ne starší 120 hodin.

​Každý cestující starší 16 let je povinen před odletem do Rwandy vyplnit Public Health Passenger Locator Form (viz "Užitečné odkazy"); pokud cestují samostatně, mají formulář vyplňovat i nezletilí do 16 let. Do elektronického formuláře je třeba načíst negativní test na covid-19. MZv doporučuje během letu do Rwandy mít u sebe tyto doklady (formulář i potvrzení o negativním testu) vytištěné.

Cestující budou po příletu opět testováni (cena testu bude v přepočtu 50 USD + lékařský servisní poplatek 10 USD pro cizince, 40 USD pro občana RW). Na doručení výsledku testu (což dle rwandského ministra zdravotnictví nebude trvat déle než 24 hodin) budou povinni čekat v jednom ze 17 hotelů, které pro tento účel určila vláda; výběr tohoto hotelu se provádí pomocí zmíněného Public Health Passenger Locator Form. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Negativní test na covid-19 je vyžadován i před odletem ze Rwandy. Test musí být proveden ne více než 120 hodin před odletem. Doporučuje se provést rezervaci testu a platbu aspoň dva dny před odletem.

Opatření

Opatření

 • Zaveden zákaz vycházení do 20.00 - 4.00.
 • Povinné je nošení roušek na veřejnosti.
 • Obchody, trhy a a restaurace se zavírají v 18 hodin.
 • Hotely a restaurace mohou být v provozu, pokud dodržují hygienická opatření nařízená ministerstvem zdravotnictví. 
 • Posilovny a bazény uzavřeny, pouze v hotelech mohou být v provozu pro hosty, kteří se mohou prokázat negativním testem na covid-19.
 • Uzavřeny jsou bary a noční podniky.
 • Společenská setkání jakéhokoli druhu, veřejná i soukromá, včetně svateb, jednání a konferencí jsou zakázána; pohřby max. 30 osob.
 • Vstup do kostelů a mešit je povolen pouze v roušce, je nutno dodržovat rozestupy, kapacita může být naplněna pouze do 30 %, obřady max. jednou týdně.

Doprava

Doprava

 • Je obnovena mezinárodní letecká doprava. 
 • Je zakázána veřejná i soukromá doprava z / do Kigali i mezi jednotlivými kraji; výjimky pouze ze zdravotních důvodů a pro nezbytně nutné (“essential”) služby. 
 • Turisté smějí cestovat mezi kraji, ale jsou povinni mít u sebe potvrzení o negativním testu na covid-19.
 • V prostředcích veřejné dopravy je povinné nošení roušek, mohou být zaplněny jen do 50 % kapacity.


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek