Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Slovinsko

31. květen 2020, aktualizováno 24. 1. 2021 (17:34)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Z České republiky do Slovinska lze přicestovat bez udání důvodu, platí nicméně v takovém případě platí povinnost předložit negativní PCR (nesmí být starší 48 hodin od odebrání vzorků) nebo antigenní test (nesmí být starší než 24 hodin od odebrání vzorků) nebo podstoupit 10-denní karanténu.

Pro cestu do Slovinska je nezbytné mít při sobě platné cestovní doklady. 

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.
Opatření

Opatření

  • Od 19. 10. 2020 byl ve Slovinsku vyhlášen stav epidemie a zavedena nová restriktivní opatření. 
  • S účinností od 20. 10. 2020 platí zákaz vycházení mezi 21:00 - 06:00. 
  • Od 27. 10. 2020 platí zákaz cestování (překračování hranic) mezi slovinskými občinami.
  • Dodržovat hygienické standardy, zejména dezinfekce rukou a povinnost nosit roušky v uzavřených veřejných prostorech, venkovních prostorech a ve veřejných dopravních prostředcích.
  • Dodržování rozestupu 1,5 m.
  • V celém Slovinsku platí zákaz shromažďování.
  • Zakázány jsou veřejné akce, včetně mší a provozování kolektivních sportů. Povoleny jsou svatby se souhlasem slovinského ministerstva práce.
  • S účinností od 23. 1. 2020 jsou v 9 regionech Slovinska s lepší epidemiologickou situací (Hornokraňský region, Korutanský, Pobřežně-krasový, Středoslovinský, Podrávský, Přímořsko-vnitrokraňský, Zasávský, Pomurský a Savinjský) uvolněna některá opatření (např. provoz sjezdovek, vleků, obchody s dětským zbožím, atd..)

Doprava

Doprava


  • Z důvodu uzavření maďarských hranic mohou čeští občané, kteří tranzitují Maďarskem na cestě do Slovinska nebo ze Slovinska, od 1.9.2020 využívat pouze hraniční přechod Pince (dálnice) – Torniyszentmiklos (dálnice), nikoliv hraniční přechod Dolga vas – Redics.
  • Od 15.12.2020 je na území Slovinské republiky obnovena veřejná pravidelná osobní doprava, stálá nepravidelná osobní doprava, příležitostná osobní doprava a veřejná železniční osobní doprava. Hromadná veřejná doprava funguje podle nedělního / svátečního jízdního řádu. Vozidla hromadné dopravy mohou být naplněna nejvýše do poloviny své kapacity. Uvnitř vozidel platí povinnost nošení roušek a dezinfekce rukou. Funguje rovněž osobní doprava a taxislužby.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek