Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Španělsko

29. květen 2020, aktualizováno 11. 10. 2021 (14:30)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Do Španělska je možné cestovat, a to i za účelem turismu.

ČR jako taková není na španělském seznamu rizikových zemí, nicméně s je na seznamu rizikových oblastí PRAHA, MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ, JIHOZÁPADNÍ A STŘEDNÍ ČECHY. Osoby, které cestují z těchto rizikových regionů, musí kromě QR kódu příjezdového formuláře předložit jedno z následujících potvrzení: potvrzení o dokončeném očkování, potvrzení o prodělaném onemocnění covid-19 nebo potvrzení o negativním výsledku PCR/TMA/antigenního testu. Opatření se týká těch, kteří v rizikovém regionu REÁLNĚ pobývali, místo odletu nebo bydliště nejsou v tomto rozhodující.

Všechny osoby přijíždějící do Španělska z ČR letadlem či po moři včetně těch tranzitujících musí vyplnit online formulář a obdržet příslušný QR kód. Tento QR kód je vyžadován již leteckou společností při odbavení, jakož i kontrolními orgány na španělských letištích, a týká se i dětí. 

Žádné další požadavky na cestující z ČR kladeny nejsou.

Zvláštní sanitární formulář se vyplňuje výhradně elektronicky na webové adrese www.spth.gob.es nebo v bezplatné aplikaci SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH

Baleárské ostrovy jednostranně avizovaly, že zavádějí pro všechny organizované skupiny nad 20 osob povinnost prokázat očkování, bezinfekčnost nebo negativní PCR test (48 hodin). Na individuální cesty se toto nevztahuje.

Podmínky pro návrat do ČR:

Španělko vč. Baleárských a Kanárských ostrovů: Cestující z této země musí před cestou do ČR vyplnit Příjezdový formulář

Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 není nutná samoizolace.


Opatření

Opatření

 • Nové vládní nařízení umožňuje nepoužívat zakrytí úst a nosu ve venkovních prostorách, kde je možné zachovat bezpečný odstup alespoň 1,5 m od osob, které nejsou členy stejné domácnosti.
 • Ochrana dýchacích cest je tak povinná ve všech uzavřených prostorách s přístupem veřejnosti, ve všech otevřených prostorách bez možnosti zachovávat 1,5 metrový odstup od ostatních osob, ve všech dopravních prostředcích (letadla, autobusy, vlaky, lanovka, taxi), jakož i na nástupištích a zastávkách.
 • V případě Baleárských a Kanárských ostrovů bude i nadále při příjezdu vyžadován negativní PCR test.
 • Rovněž tak až na několik výjimek (Baleárské a Kanárské ostrovy, Valencia, Navarra) končí zákazy nočního vycházení.
 • Jednotlivé autonomní oblasti si po svém upravují uzavírací hodiny restaurací, barů a zábavních podniků, jakož i jejich maximální obsazenost.
 • Taktéž některé autonomie i nadále omezují maximální počty osob při jejich setkávání.
 • V této chvíli je tak třeba sledovat komunikační kanály všech autonomních vlád, kde budou aktuální opatření zveřejňovány.

Doprava

Doprava

 • Přímé letecké spojení mezi Španělskem a ČR funguje v omezené míře (např. Barcelona, Malaga, Palma de Mallorca, Tenerife, Fuerteventura).
 • Funguje nicméně pravidelné letecké spojení mezi Prahou a některými významnými evropskými letišti, jako je Frankfurt či Amsterdam, s dalším přestupem do Španělska. 
 • Upozorňujeme na požadavek nizozemských úřadů být při cestě přes letiště v Nizozemsku (i při leteckém tranzitu) vybaven negativním výsledkem PCR testu (více viz web nizozemské vlády).
 • Vnitrostátní doprava ve Španělsku funguje, eventuálně s nižší frekvencí a při splnění sanitárních opatření.

Očkování

Očkování


Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek