Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Spojené arabské emiráty

4. červen 2020, aktualizováno 1. 10. 2021 (13:09)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Po příletu do SAE je třeba předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin a podrobit se dalšímu PCR testu.

Po příletu do Dubaje musí cestující z ČR podstoupit zdarma na letišti PCR-test a stáhnout zvláštní aplikaci DXB Smart App (Dubaj). (Al Hosn App.)

Je-li test po příletu do Dubaje negativní, a cestovatel nehodlá v průběhu cesty navštívit emirát Abú Dhabí, pak je další PCR test s negativním výsledkem požadován až před návratem zpět do ČR, respektive ne starší než 72 hodin před odletem z SAE). Doporučujeme sledovat stránky leteckých přepravců.

Po příletu na letiště Sharjah, nebo letiště Ras Al Khaimah (některé charterové lety z ČR) je postup po příletu i testování stejný jako při příletu do Dubaje. Rozdílné a přísnější pravidla pro cestovatele jsou pouze pro emirát Abú Dhabí.

Od 5. září 2021 jsou všichni letecky cestující z ČR do Abú Dhabí před odletem u check-in povinni předložit negativní PCR test ne starší 48 hodin.

Pro přílet do Abú Dhabí je zaveden bezkaranténní "seznam zelených zemí" SAE. ČR je od 31.7.2021 na zeleném seznamu Spojených arabských emirátů (SAE).

Od 15.8. mohou do Emirátu Abú Dhabí přicestovat plně očkovaní /neočkovaní občané a rezidenti SAE a nově i návštěvníci/turisté.

Po příletu do Abú Dhabí musí všichni cestující podstoupit zdarma na letišti PCR-test.

Dále je pro turisty cestující z ČR rozhodující, zda jsou plně očkovaní nebo nikoli. ( V SAE se uznávají vakcíny : Pfizer, Moderna, Astra Zeneca, Sinopharm, Sputnik).

Plně očkovaní turisté z ČR a dalších zelených zemí nemají po příjezdu do Abu Dhabí žádnou karanténu, a další povinný PCR test musí podstoupit pouze pokud se v emirátu Abú Dhabí zdrží déle než 6 dní. (První den je den překročení hranice emirátu Abú Dhabí)

Neočkovaní turisté z ČR a dalších zelených zemí, po absolvovaném negativním PCR testu po příletu dostanou elektronický náramek a musí podstoupit 7 denní samoizolaci. 6. den musí na opakovaný PCR test a pokud je výsledek negativní, 7. den se cestovatel dostaví na sundání elektronického náramku.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře

Před zahájením cesty do ČR veřejnou dopravou (zejm. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max. 48 hodin od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru).

Po vstupu na území ČR se nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 je nutná samoizolace.

V případě cesty do ČR individuální přepravou není třeba míz výsledek testu před započetím cesty, ale je povinnost podstoupit po vstupu na území ČR nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den, RT-PCR test. Do doby výsledku RT-PCR testu je nutná samoizolace.

Výjimku z povinností uvedených výše mají lidé, kteří byli očkování před více jak 14 dny poslední dávkou vakcíny proti covidu-19.

Opatření

Opatření

  • Lze vycházet bez omezení po celém území SAE. 
  • Je povinné nosit na veřejnosti ochranné prostředky dýchacích cest (roušky) a dodržovat odstup.
  • V omezeném režimu jsou otevřená nákupní střediska, restaurace, parky, tělocvičny atd.
  • Obchody s jídlem a lékárny fungují normálně a jsou plně zásobené.

Doprava

Doprava

  • V SAE se lze přemísťovat za jistých podmínek vlastním vozem či taxislužbou (s rouškou apod.).
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek