Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Srí Lanka

5. červen 2020, aktualizováno 8. 1. 2021 (09:02)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Srí Lanka se znovu otevře světu 21. nebo 23. ledna. Přesné rozhodnutí a další podrobnosti mají být zveřejněny ještě tento týden.

Všichni cestující na Srí Lanku, včetně posádek letadel, mají nařízeno při vstupu do země na letištích v Kolombu a Mattale povinnost absolvovat PCR test na koronavirus COVID-19.

Každý cestující vstupující na Srí Lanku musí ještě před příletem obdržet online povolení k cestě, a to prostřednictvím systému tzv. elektronické cestovní autorizace ETA (Electronic Travel Authorization). Podmínkou pro jeho vydání je zarezervovaná cesta.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

 • Srí Lanka zatím neoznámila datum, kdy se znovu otevře okolnímu světu.
 • Srí Lanka připravila nová pravidla pro přílety cizinců na Srí Lanku a odlety z ní. Vyplývá z nich, že turisté budou muset na Srí Lance pobýt minimálně 6 nocí a budou muset absolvovat dva povinné PCR testy na koronavirus.
 • První noc přitom musí strávit v hotelu poblíž letiště.
 • Média informovala, že srílanská ministerstva připravila návrh na zavedení kovidového poplatku (Covid fee), který by zahrnoval náklady na PCR testy a další zvýšené náklady spojené s pandemií koronaviru. Jeho výše zatím nebyla oznámena.
 • Nutné je dodržování sociálního distancování či nošení obličejových roušek.
 • Cizincům, kteří mají v úmyslu opustit zemi během výše uvedeného období, bude cesta umožněna po zaplacení příslušného vízového poplatku na letišti bez jakékoli pokuty.  
Doprava

Doprava

 • Vláda dne 5. ledna rozhodla otevřít mezinárodní letiště v zemi pro komerční lety od 21. ledna, přílety zahraničních turistů mají být povoleny od 23. ledna 2021.
 • Na Srí Lanku nelze tedy momentálně cestovat, ale lze použít letiště Colombo pro tranzit do jiné destinace, pokud doba strávená v tranzitním prostoru letiště nepřevýší 12 hodin.

 • S ohledem na novou mutaci koronaviru je od 22.12 zakázán vstup pro osoby přilétající z Velké Británie buď přímo nebo které přes Velkou Británii tranzitovali v posledních 14 dnech. 
 • Veřejná doprava již funguje bez omezení.
 • Sri Lanka Tourism vyzvala všechny zahraniční návštěvníky, aby se zaregistrovali na webových stránkách ‘Tourist & Expatriate Support Center’ na adrese www.register.sltda.gov.lk, které poskytují aktualizace týkající se COVID-19, základní cestovní informace a potřebnou pomoc. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek