Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Srí Lanka

5. červen 2020, aktualizováno 13. 4. 2021 (20:14)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Srí Lanka povolila přílety zahraničních návštěvníků.

Od 6. dubna 2021 platí karanténní opatření srílanského Ministerstvo zdravotnictví, podle kterých pro vstup na Srí Lanku každý cestující potřebuje buď souhlas srílanské turistické agentury (viz https://www.srilanka.travel/helloagain), nebo ministerstva zahraničí Srí Lanky. Ve druhém případě je třeba zaslat e-mail v angličtině na adresu entry.permission@mfa.gov.lk se žádostí o povolení cesty obsahující konkrétní údaje o účelu cesty, ke kterému je třeba přiložit zvací dopis (ve formátu pdf).

Všichni občané ČR si před cestou na Srí Lanku musí obstarat vízum, tzv. elektronickou cestovní autorizaci, "ETA", a to prostřednictvím portálu http://www.eta.gov.lk/slvisa/. ETA je doručena cestujícímu e-mailem ještě před cestou na Srí Lanku. Získat vízum na Srí Lanku až po příletu na Srí Lanku na rozdíl od minulosti není možné.

Celkové shrnutí podmínek, za nichž lze aktuálně cestovat na Srí Lanku, jsou uvedeny na stránkách Úřadu pro rozvoj cestovního ruchu na Srí Lance (Sri Lanka Tourism Development Authority – SLTDA

Získat vízum na Srí Lanku až po příletu na Srí Lanku na rozdíl od minulosti není možné.

Srílanské Ministerstvo zdravotnictví dne 18. března 2021 vydalo karanténní opatření pro cestující ze zahraničí, které musí všichni cestující přijíždějící na Srí Lanku, včetně turistů, obdržet souhlas ke vstupu do země, a to od "Sri Lanka Tourism", Ministerstva zahraničních věcí Srí Lanky nebo dalších relevantních institucí.  

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty.

Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Platí povinnost nosit na veřejných místech po celou dobu roušku a udržovat sociální odstup nejméně dvou metrů mezi dvěma osobami.
  • Kina, divadla, restaurace, bary, kasina, noční kluby, sázková centra a lázně jsou zavřeny.
  • Povoleny nejsou vnitřní ani venkovní akce, veřejná shromáždění, karnevaly, hudební vystoupení, plážové party.
  • Supermarkety, nákupní centra, finanční instituce, otevřené trhy a veletrhy, pekárny, prodejny nábytku a elektra, železářství a prádelny mají povolený provoz s omezenou kapacitou.

  • Povoleny jsou dodávkové služby, pouliční prodavači, provoz soukromých kanceláří, čerpacích stanice, staveb, zdravotnických služeb, penzionů.

Doprava

Doprava

  • Veřejná doprava může přepravovat pouze sedící cestující.
  • Sri Lanka Tourism vyzvala všechny zahraniční návštěvníky, aby se zaregistrovali na webových stránkách ‘Tourist & Expatriate Support Center’ na adrese www.register.sltda.gov.lk, které poskytují aktualizace týkající se COVID-19, základní cestovní informace a potřebnou pomoc. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek