Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Tádžikistán

2. červenec 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (19:35)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Cestující ze zahraničí musí předložit negativní test ne starší 72 hodin. Avšak aerolinky požadují předložení testu již před odbavením jako podmínku přepravy. Test ne starší 72 hodin je nutné předložit i při odletu ze země. Hranice s okolními zeměmi jsou uzavřeny s výjimkou Uzbekistánu (od. 1.10. otevřeny). Hranice s Kyrgyzstánem otevřena jen pro kargo. 

Od 1.3.2021 cestující, kteří se prokáží certifikátem o očkování proti covidu, které se uskutečnilo před měsícem nebo i dříve, nemusí mít u sebe negativní test. Pokud předloží doklad o očkování starý dva nebo tři týdny, negativní test bude vyžadován.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty. Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Povinnost nosit roušky na veřejnosti i v MHD.
Doprava

Doprava

Somon Air létají dvakrát týdně do Dubaje. Turkish Airlines jednou týdně zajišťují spojení s Istanbulem. Dvakrát týdně do Istanbulu létají Somon Air, cestující musí mít roušky a rukavice. Uzbekistan Airways obnovily jednou týdně lety na trase Taškent -Dušanbe. V březnu obnoveno spojení (jedenkrát týdně) do Kazachstánu (Almaty) a Afghánistánu (Kábul). Od 1. dubna Aeroflot létá jednou týdně na trase Moskva - Dušanbe. Linka je určena pouze pro cestující, kteří v Rusku pracují nebo jedou na léčení, svatbu nebo pohřeb.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek