Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Tchaj-wan

4. červen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (20:22)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: Bezvízový vstup na Tchaj-wan není aktuálně možný. Krátkodobá víza jsou udělována výjimečně. Standardně je vstup umožněn pouze rezidentům - držitelům pobytového oprávnění na Tchaj-wanu. Všichni, kdo vstoupí na Tchaj-wan, musí absolvovat přísnou karanténu.

Vstup je obecně povolen rezidentům (držitelé tzv. ARC - Alien Resident Certificate) a v některých výjimečných případech.

Cizinec může požádat o vstup na území Tchaj-wanu (prostřednictvím tchajwanských kanceláří v zahraničí), pokud však účelem cesty není turismus nebo návštěva blízké osoby. Od 1. prosince 2020 jsou všichni cestující přilétající na Tchaj-wan nebo tranzitující přes tchajwanské letiště bez ohledu na státní příslušnost nebo účel cesty (studijní, pracovní, diplomatické nebo úřední záležitosti nebo jiné) povinni předložit osvědčení o negativním výsledku testu COVID-19 RT-PCR, které nebude starší tří pracovních dní před nástupem do letadla. Pokud se na základě vyšetřování zjistí, že osoby uvedly nesprávný výsledek testu, nebo by následně odmítaly či porušily vládní nařízení související s karanténním opatřením, může těmto cestujícím hrozit pokuta ve výši od 10 000 do 150 000 NTD, popř. mohou být dále trestně stíháni. Osvědčení o negativním výsledku testu COVID-19 RT-PCR musí být vystaveno zdravotnickým zařízením, které je považováno za kvalifikované místní vládou v místě odletu cestujícího. V zásadě musí být takové osvědčení vyhotoveno v angličtině, čínštině, nebo čínštině i angličtině (dvojjazyčná verze). Osvědčení musí obsahovat informace: jméno uvedené v cestovním pasu cestujícího, datum narození nebo číslo cestovního pasu cestujícího, datum odběru vzorků a datum protokolu o zkoušce, název viru, metodu testování a jeho výsledek. Tchajwanské úřady zároveň nabádají všechny cestující, aby před odletem zaregistrovali své mobilní zařízení do systému Quarantine System for Entry.

Dle MZv je možné tranzitovat přes tchajwanské mezinárodní letiště Taoyuan pouze při využití letecké společnosti China Airlines, Eva Air či Cathay Pacific, dále za předpokladu, že na Tchaj-wan a z Tchaj-wanu je cestováno stejnou aerolinkou, za podmínky, že se nejedná o let z/do Číny a nakonec pouze v případě, že cestující opustí Tchaj-wan do 8 hodin.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Doporučuje se uplatňovat social distancing. 
  • Platí povinnost nosit roušky v hromadné dopravě.

Doprava

Doprava

  • Tranzit přes území je umožněn přes tchajwanské mezinárodní letiště Taoyuan při splnění konkrétních podmínek, jako například povinnost využití určité letecké společnosti.
  • Další z řady opatření je nutnost opustit Tchaj-wan během osmi hodin od příletu.
  • Letecké společnosti v omezené míře provozují lety mezi Tchaj-wanem a některými evropskými městy.
  • Cestování v rámci Tchaj-wanu funguje v plném rozsahu bez omezení.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek