Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Tchaj-wan

4. červen 2020, aktualizováno 19. 10. 2020 (07:48)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Bezvízový vstup na Tchaj-wan není aktuálně možný. Krátkodobá víza jsou udělována výjimečně. Standardně je vstup umožněn pouze rezidentům - držitelům pobytového oprávnění na Tchaj-wanu. Všichni, kdo vstoupí na Tchaj-wan, musí absolvovat přísnou karanténu.

Vstup je obecně povolen rezidentům (držitelé tzv. ARC - Alien Resident Certificate) a v některých výjimečných případech.

Cizinec může požádat o vstup na území Tchaj-wanu (prostřednictvím tchajwanských kanceláří v zahraničí), pokud však účelem cesty není turismus nebo návštěva blízké osoby. Cizinec musí při příletu na území Tchaj-wanu disponovat negativním COVID-19 RT-PCR v anglickém jazyce, který není starší než tři dny před nástupem do letadla. Zároveň po příletu musí podstoupit 14denní karanténu a dodržet další příslušná opatření. Tchajwanské úřady zároveň nabádají všechny cestující, aby před odletem zaregistrovali své mobilní zařízení do systému Quarantine System for Entry.

Dle MZv je možné tranzitovat přes tchajwanské mezinárodní letiště Taoyuan pouze při využití letecké společnosti China Airlines, Eva Air či Cathay Pacific, dále za předpokladu, že na Tchaj-wan a z Tchaj-wanu je cestováno stejnou aerolinkou, za podmínky, že se nejedná o let z/do Číny a nakonec pouze v případě, že cestující opustí Tchaj-wan do 8 hodin.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

  • Doporučuje se uplatňovat social distancing. 
  • Platí povinnost nosit roušky v hromadné dopravě

Doprava

Doprava

  • Tranzit přes území je umožněn přes tchajwanské mezinárodní letiště Taoyuan při splnění konkrétních podmínek, jako například povinnost využití určité letecké společnosti.
  • Další z řady opatření je nutnost opustit Tchaj-wan během osmi hodin od příletu.
  • Letecké společnosti v omezené míře provozují lety mezi Tchaj-wanem a některými evropskými městy.
  • Cestování v rámci Tchaj-wanu funguje v plném rozsahu bez omezení.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek