Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Thajsko

4. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (14:21)

Vstup a návrat: Vstup není možný. Návrat za podmínek definovaných níže.

Podmínky vstupu: V souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku platí do odvolání zákaz komerčních letů do země. Přiletět lze pouze tzv. semi-komerčními lety vybraných leteckých společností. Tranzit je možný pouze na letišti Suvarnabhumi v Bangkoku za jasně daných podmínek a jeho délka nesmí přesáhnout 12 hodin. Pozemní přechody do země jsou pro turistické účely stále uzavřeny.

Po příletu se na cizince vztahuje povinná 14denní státní karanténa (ASQ) v hotelu na vlastní náklady.

Vstup do Thajska je podmíněn získáním Certificate of Entry. K jeho získání a následnému odletu je třeba předložit cestovní pas, cestovní zdravotní pojištění zahrnující covid-19, rezervaci letenky, rezervaci ASQ hotelu a negativní výsledek RT-PCR testu na covid-19 a lékařské potvrzení o způsobilosti k letu, které byly vydány maximálně 72 hodin před odletem.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující mohou z této země přijet bez jakýchkoliv omezení.

Opatření

Opatření

  • Platí povinnost nosit na veřejnosti ústní roušku, dodržovat osobní hygienu a pravidla sociálního odstupu (social distancing), jakož i zákaz sdružování většího počtu osob. 
  • Některé národní parky a historické památky mohou být zavřené či fungovat omezeně.
  • Preventivní opatření jsou zaváděna operativně, zpravidla pouze v oblasti ohniska nákazy. Tato opatření se mohou týkat především uzavření či omezení provozu ubytovacích zařízení, restaurací, barů, zábavních podniků, masážních salónů, sportovišť, bazénů, obchodů a některých škol, jakož i zákazu prodeje alkoholu.
  • Pokud se u někoho objeví symptomy nákazy koronavirem, platí povinnost nejpozději do tří hodin o svém stavu informovat thajské orgány.

Doprava

Doprava

  • Tranzit je možný pouze na letišti Suvarnabhumi v Bangkoku za jasně daných podmínek a jeho délka nesmí přesáhnout 12 hodin.
  • Vnitrostátní letecká doprava v zásadě funguje. 
  • Pozemní přechody do země jsou stále uzavřeny.
  • Pozemní doprava též v zásadě funguje. Pohyb mezi některými provinciemi/okresy může být omezen v důsledku aktuálních preventivních opatření, na silnicích se mohou vyskytovat policejní kontrolní stanoviště. Při příjezdu z vysoce rizikových provincií může být v některých provinciích povinná 14ti denní karanténa.
  • Městská hromadná doprava v Bangkoku funguje normálně. Většina spojů jezdí od 5:30 do 24:00 hod.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek