Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Tunisko

9. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (19:44)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 8.3.2021 platí pro vstup a pobyt na území Tuniska následující pravidla:

Každý cestující  i v rámci charterových letů je nyní povinen předložit negativní RT-PCR test ne starší než 72 hodin před zahájením cesty. Během cesty je nutné dodržovat preventivní opatření, především bezpečnou vzdálenost a nošení ochrany dýchacích cest (roušky). Cestující musí dále vyplnit zdravotní formulář, který bude kontrolován na příletu/příjezdu, a po vstupu na území Tuniska si stáhnout do mobilního telefonu mediální a trasovací aplikace. Tuniské autority budou náhodně vybírat cestující, kteří budou povinni podrobit se rychlému testu. Odhalené pozitivní případy budou transportovány do určených karanténních zařízení na vlastní náklady.

Každý individuální cestující povinen podrobit se po příletu na území Tuniska karanténě na jím zvolené adrese. Dalšímu povinnému testu na Covid-19 se může podrobit již po 48 hodinách po příletu. Za tímto účelem je cestující, jehož pobyt na tuniském území přesáhne 48 hodin, povinen registrovat se na stránkách rdvtestcovid.tn za účelem sjednání termínu pro provedení testu. Při zahájení cesty je povinen tuto registraci předložit společně se zdravotním formulářem. Pokud bude výsledek testu negativní, může karanténu ukončit.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty. Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Povinnost nošení roušek na veřejných i soukromích prostorech.
  • Platí noční zákaz vycházení ve všech regionech od 22:00 h do 5:00 h.
  • Kavárny a restaurace se zavírají ve 20:00 h, provoz je možný pouze s naplněním kapacity 30% v uzavřených prostorách a 50% v otevřených prostorách,
Doprava

Doprava

Ve městech funguje omezeně veřejná doprava - autobusy, taxi. Meziměstsky je možné cestovat taxíky, autobusy a louážemi (malé autobusy pro meziměstskou dopravu), pouze s povolením. Obecně je doprava mezi guvernoráty zakázána.
Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Užitečné odkazy

Užitečné odkazy

Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek