Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Turecko

10. červen 2020, aktualizováno 14. 4. 2021 (19:44)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Všichni cestující ve věku 6 let a starší povinni předložit negativní výsledky testu Sars-Cov-2 PCR provedeného během posledních 72 hodin před příchozím odletem do Turecka. Byl zaveden formulář pro přijíždějící cestující (letecky, pozemně, námořně): https://register.health.gov.tr/# Na webové stránce jem j. uvedeno, že: Formulář musí být vyplněn během posledních 72 hodin před cestou. Na základě údajů bude automaticky vytvořen soukromý HES kód.

Letiště Istanbul mj. informuje, že dnem 30.12.2020 všichni mezinárodní cestující starší šesti let, kteří přijedou do Turecka leteckou dopravou, budou muset za posledních 72 hodin předložit negativní výsledek testu PCR.

Před vycestováním do Turecké republiky doporučujeme si informace o podmínkách vstupu a pobytu na území Turecké republiky ověřit u tureckých úřadů – v rámci České republiky lze využít Velvyslanectví Turecké republiky v Praze.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem na území ČR vyplnit příjezdový formulář a disponovat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu; test musí být proveden nejvýše 72 hodin před započetím cesty. Následně předloží druhý PCR test provedený v ČR nejdříve 5. den od vstupu. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Na celém území TR se k 2. 3. 2021 otevírají pro prezenční výuku v omezeném rozsahu.
  • Je omezeno vycházení v neděli (od sobotních 20:00 do pondělních 5:00) v provinciích s vysokým a velmi vysokým rizikem, tamtéž pak i nadále až na další platí omezení pohybu osob do 20 let a nad 65 let věku, zatímco v ostatních provinciích je již jejich pohyb volný. Na celém území TR však i nadále zůstává v platnosti zákaz vycházení ve všední dny od 21:00 do 5:00 – se stanovenými výjimkami (např. cesta do nemocnice či do práce). 
  • Restaurace, kavárny a další stravovací zařízení mohou od 2. 3. otevřít (s omezeními - maximálně do 50% kapacity míst a pouze v časech mezi 7:00 a 19:00 ve všedních dnech i o víkendech) ve všech provinciích s nízkým, středním a vysokým rizikem, zatímco v provinciích s velmi vysokým rizikem mohou poskytovat pouze donáškové služby jako doposud.
Doprava

Doprava

Letiště Istanbul mj. informuje, že dnem 30.12.2020 všichni mezinárodní cestující starší šesti let, kteří přijedou do Turecka leteckou dopravou, budou muset za posledních 72 hodin předložit negativní výsledek testu PCR.

Turkish Airlines informuje o nutnosti PCR testu v rámci 72 hodin včetně tranzitních cestujících s upuštěním u osob do 6 let věku dnem 30.12.2020.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
článek

30 / 3 / 2021

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém,...

Celý článek
aktualita

23 / 3 / 2021

Očkování proti covid-19 - nejčasTější dotazy

Přečtěte si nejčastější dotazy a odpovědi k očkování proti onemocnění COVID-19.

Celý článek