Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Turecko

10. červen 2020, aktualizováno 20. 1. 2021 (19:25)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 30.12 je nutno doložit negativní PCR test (stáří testu nejvýše 72 hodin). Kontroly na COVID-19 pro leteckou, pozemní a námořní dopravu jsou nadále platné. Cestující, kteří přijíždějí do Turecka, budou muset vyplnit informační formulář a budou zkontrolováni příznak

Letiště Istanbul mj. informuje, že dnem 30.12.2020 všichni mezinárodní cestující starší šesti let, kteří přijedou do Turecka leteckou dopravou, budou muset za posledních 72 hodin předložit negativní výsledek testu PCR.

Turkish Airlines informuje o nutnosti PCR testu v rámci 72 hodin včetně tranzitních cestujících s upuštěním u osob do 6 let věku dnem 30.12.2020.

Kod HES: https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes.html - nutno předem ověřit jestli po vás bude požadován.

Před vycestováním do Turecké republiky doporučujeme si informace o podmínkách vstupu a pobytu na území Turecké republiky ověřit u tureckých úřadů – v rámci České republiky lze využít Velvyslanectví Turecké republiky v Praze.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR je nutný test nebo karanténa.

Opatření

Opatření

  • Dle mediálních zpráv byl oznámen čtyřdenní zákaz vycházení od 9:00 hod. 31. prosince 2020 do 5:00 hod. 4. ledna 2021. V dané věci doporučujeme dále sledovat oznámení tureckých úřadů a média.
  • Od pátku od 21:00 hod. do pondělí do 5:00 hod. jsou zavedeny víkendové zákazy vycházení do odvolání či změny. Do dalšího oznámení bude platit zákaz vycházení po celý pracovní týden (pondělí, úterý, středa, čtvrtek) od 21:00 do 5:00, zákaz vycházení platí od úterý 1. prosince ve 21:00 hod.
  • Restaurace mohou být v provozu od 10:00 do 20:00 pouze pro donášku.
  • Zákaz konání pro všechny nevládní organizace, profesní organizace se statusem veřejné instituce, vyšší instituce, asociace a družstva v rámci daného období 02.10.2020 - 01.12.2020. Naplánované akce musí být odloženy.
  • Platí povinnost nošení roušek na veřejnosti.
  • Povinnost použití HES kódu při použití jakéhokoliv ubytovacího zařízení.
Doprava

Doprava

Došlo k obnově přímých letů v ose Istanbul-Praha. Odbavení letů podléhá různým opatřením/regulacím jako je mj. kontrola teploty, vstup s platným lístkem či fyzický odstup.

Cestující jsou povinni nosit obličejovou masku při pobytu na letišti a zároveň během letu a během užití jakéhokoliv prostředku veřejné dopravy a jsou povinni vyplnit formulář pro vyhledání cestujícího před příletem do Turecka - podrobnosti poskytne příslušná letecká společnost.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek