Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Ukrajina

31. květen 2020, aktualizováno 20. 8. 2022 (10:05)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Všichni cizinci, bez ohledu na věk a zemi, ze které přijíždějí, musejí mít při vstupu na Ukrajinu uzavřeno pojištění nákladů souvisejících s léčbou COVID-19 či pozorováním (umístěním v karanténním zařízení). Dále: negativní výsledek testu na COVID-19 metodou PCR nebo antigenního testu provedeném méně než 72 hodin do přechodu hranice, certifikát o provedení plného očkování proti COVID-19 jednou z vakcín schválených WHO pro použití v mimořádných situacích vydaném podle pravidel WHO z r. 2005 nebo podle pravidel dvoustranných smluv o uznávání certifikátů o očkování proti COVID-19, nebo zahraniční certifikát, který potvrzuje očkování jednou nebo několika dávkami vakcín schválených WHO pro použití v mimořádných situacích nebo negativní výsledek testu metodou PCR nebo uzdravení osoby z nemoci COVID-19 vydaný k tomu zmocněnými orgány zemí EU nebo jiných zemí, se kterými má Ukrajina uzavřenu odpovídající dvoustrannou smlouvu.

Cizinci, kteří při vstupu nepředloží potvrzení o provedeném plném schématu očkování proti Covidu-19, jsou povinni:

před vstupem na Ukrajinu si nainstalovat aplikaci "VDoma" (lze provést předem, nebo naskenováním QR kódu, který je k dispozici na letišti po výstupu z letadla, v případě, že si cizinec odmítne aplikaci nainstalovat, nebude na území Ukrajiny vpuštěn) a

do 72 hodin po vstupu na Ukrajinu zahájit samoizolaci;

během období 72 hodin po vstupu na Ukrajinu takový cizinec může buď bez dalšího území Ukrajiny opustit (nemusí si tedy dělat test), nebo si musí nechat provést PCR test nebo antigenní test na Covid-19. Pokud je test negativní, cizinec nemusí nastoupit do samoizolace. Test musí být proveden v akreditované laboratoři.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.


Opatření

Opatření

  • Rozlišují se 4 stupně epidemiologického nebezpečí rozšíření COVID-19 – zelený, žlutý, oranžový a červený. Dle toho jsou platná opatření.
  • Povinné nošení roušek na veřejných místech a v dopravě.
  • Povinné nošení dokladů totožnosti.
Doprava

Doprava

  • Mezinárodní letecká přeprava byla obnovena.


Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek