Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k vývoji pandemické situace a omezené dostupnosti informací k restrikcím v jednotlivých zemích

INFORMACE NA TOMTO PORTÁLE JIŽ NEJSOU AKTUALIZOVÁNY.

Pro aktuální informace Vám doporučujeme navštívit weby ambasád jednotlivých zemí, případně i web Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Upozornění na opatření PROTI COVIDU-19 mimo oficiální informace     

7. září 2022, aktualizováno 13. 9. 2022 (11:04)

Ačkoliv v České republice a mnoha dalších zemích nejsou v současnosti plošně zavedena žádná restriktivní opatření ve spojitosti s onemocněním covid-19, můžete se setkat s různými lokálními opatřeními.

Některá zdravotnická zařízení, či poskytovatelé služeb mohou doporučovat, či vyžadovat nošení respirátorů a dodržování dalších zvýšených hygienických opatření. Nejčastěji se jedná o instituce poskytující péči rizikovým osobám, případně o místa, kde dochází ke kumulaci většího množství osob - zdravotnická zařízení, domovy pro seniory a další zařízení sociální péče, prostředky hromadné dopravy atd.

V zahraničí (např. ve Španělsku) se pak můžete setkat s povinností nošení respirátorů ve veřejné dopravě, která zahrnuje i leteckou přepravu do země. Tyto podmínky se navíc v jednotlivých zemích mohou měnit v krátkých časových intervalech a informace o zpřísnění nemusí být vždy včas dostupná online.

Doporučujeme tedy připravit se na tyto varianty před cestou do zahraničí a případně mít zásobu respirátorů a dalších ochranných pomůcek.

aktualita

22 / 11 / 2022

Podzim v "termálech" - Maďarsko

Na území Maďarska je možné vstoupit bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost. ...

Celý článek
aktualita

10 / 11 / 2022

madagaskar

Chystáte se za unikátní faunou a flórou na 4. největší ostrov světa, lákají vás pláže a deštné pralesy? 

Celý článek