Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Upozornění na opatření PROTI COVIDU-19 mimo oficiální informace     

7. září 2022, aktualizováno 13. 9. 2022 (11:04)

Ačkoliv v České republice a mnoha dalších zemích nejsou v současnosti plošně zavedena žádná restriktivní opatření ve spojitosti s onemocněním covid-19, můžete se setkat s různými lokálními opatřeními.

Některá zdravotnická zařízení, či poskytovatelé služeb mohou doporučovat, či vyžadovat nošení respirátorů a dodržování dalších zvýšených hygienických opatření. Nejčastěji se jedná o instituce poskytující péči rizikovým osobám, případně o místa, kde dochází ke kumulaci většího množství osob - zdravotnická zařízení, domovy pro seniory a další zařízení sociální péče, prostředky hromadné dopravy atd.

V zahraničí (např. ve Španělsku) se pak můžete setkat s povinností nošení respirátorů ve veřejné dopravě, která zahrnuje i leteckou přepravu do země. Tyto podmínky se navíc v jednotlivých zemích mohou měnit v krátkých časových intervalech a informace o zpřísnění nemusí být vždy včas dostupná online.

Doporučujeme tedy připravit se na tyto varianty před cestou do zahraničí a případně mít zásobu respirátorů a dalších ochranných pomůcek.

aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek