Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

USA (Spojené státy americké)

10. červen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (08:28)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Občané ČR mohou cestovat do USA přímo ze zemí schengenského prostoru, ale jen v případě, že budou plně očkováni a současně budou mít negativní test na COVID-19.

Očkování nebudou muset mít děti do 18 let věku.

Všechny vakcíny schválené k použití v České republice by tedy měly být pro přicestování do USA dostatečné. Potvrzení o očkování může mít listinnou či digitální podobu. V citovaném článku se též výslovně udává, že budou uznávány Digitální certifikáty EU COVID.

Plně očkované osoby musí mít negativní test, který byl proveden ze vzorku odebraného nejpozději TŘI DNY před odletem letadla ze zahraničí.

Cizinci, kteří nejsou plně očkováni, mají vstup do USA zakázán.

Podmínky pro návrat do ČR: Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  • V USA je povinné nošení ochrany dýchacích cest ve všech veřejných dopravních prostředcích a na letištích, nádražích a zastávkách.
  • Oficiální webové stránky amerických odborných autorit v některých případech uvádějí, že určitý postup je doporučen.
  • V této souvislosti upozorňujeme, že americká právní kultura klade podstatně větší důraz na osobní odpovědnost každého jednotlivce, než je tomu v evropských zemích.
Doprava

Doprava

  • Letecká doprava mezi státy Schengenu a USA nebyla žádným úředním rozhodnutím ze strany USA zakázána ani dočasně přerušena. 

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek