Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Uzbekistán

2. červenec 2020, aktualizováno 9. 1. 2021 (20:26)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Od 1.10. 2020 jsou otevřeny pozemní hranice se sousedními zeměmi, resp. Uzbekistán umožňuje z těchto zemí přicestovat. Negativní test PCR ne starší 72 hodin při vstupu na území podmínkou dále také potvrzení o zdravotním pojištění. Test (rychlotest, PCR test nebo test na protilátky) je možné podstoupit i po příjezdu/příletu na vlastní náklady za částku cca 20 USD. Pokud je test pozitivní, daná osoba není do země vpuštěna.

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Povinné nošení roušek venku i vevnitř budov.
  • Pokud turista onemocní, musí na vlastní náklady putovat do karantény a teprve po vyléčení může odjet domů. 
  • Zrušilo se omezení pro příjezd skupin zahraničních turistů (5 - 15 osob). 
  • V Taškentu je nutné v městských hromadných prostředcích nosit ochranné rukavice. Měly by být k mání zdarma na všech stanicích metra nebo u řidičů autobusů.
Doprava

Doprava

Obnoveno i vlakové a letecké spojení se zahraničím. Při příletu i odletu je nutné předložit negativní test.

Vnitrostátní letecké linky v provozu, obnovena vlaková a autobusová spojení mezi regiony. Městská doprava funguje bez omezení. V Taškentu je však nutné v městských hromadných prostředcích nosit ochranné rukavice. Měly by být k mání zdarma na všech stanicích metra nebo u řidičů autobusů. V současnosti je možné z Evropy přicestovat do Taškentu s Turkish Airways z Istanbulu, při odbavení je nutné předložit negativní test PCR ne starší 72 hodin. Na palubu pouze zavazadlo o váze 4 kg.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek