Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Uzbekistán

2. červenec 2020, aktualizováno 18. 10. 2021 (08:52)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu: Možnost turistických cest.

Výjimky pro očkované (ev. využití EU Digital Green Pass po jeho přijetí na úrovni EU). Zatím nejsou uplatňovány.

Nutno předložit negativní PCR test, který není starší 72 hodin. Od 15.3.2021 při příletu/příjezdu do Uzbekistánu nejsou požadovány antigenní testy provedené na místě (letiště, hraniční přechod). Pozn.: povinnost předložit negativní PCR test pro odlet z Uzbekistánu prověřte, prosím, s Vaší leteckou společností. Karanténa po příjezdu je 14 dní

Podmínky pro návrat do ČR: Cestující z této země musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře. Zároveň každý cestující musí podstoupit antigenní test (provedený max 24 h před začátkem cesty), nebo RT-PCR test (provedený nejvýše 72 hodin před zahájením cesty do ČR) a musí disponovat písemným potvrzením akreditované laboratoře o jeho výsledku. Po příjezdu do ČR jsou všechny osoby vracející se ze zemí s vysokým rizikem nákazy povinny se nejdříve 5 dnů po příjezdu a nejpozději 14 . den na území ČR na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví zcela výjimečně v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních. Do doby předložení negativních výsledků testu se na ně bude vztahovat povinná karanténa/samoizolace.

Opatření

Opatření

  • Povinné nošení roušek venku i vevnitř budov.
  • Pokud turista onemocní, musí na vlastní náklady putovat do karantény a teprve po vyléčení může odjet domů. 
Doprava

Doprava

Vnitrostátní letecké linky v provozu, obnovena vlaková a autobusová spojení mezi regiony. Městská doprava funguje bez omezení.

V současnosti je nejjednodušší cestovat do Uzbekistánu s Turkish Airways z Prahy do Taškentu přes Istanbul.

Očkování

Očkování

Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

18 / 10 / 2021

na dovolenou na maledivy

Všichni návštěvníci (včetně turistů) jsou povinni po příletu předložit negativní výsledek testu PCR provedeného...

Celý článek
článek

4 / 10 / 2021

Cestování s dětmi – podmínky pro vstup do sousedních zemí

Plánujete cestu s dětmi do Rakouska, Německa, Polska nebo Slovenska? Podívejte se na aktuální podmínky vstupu, které platí pro děti.

Celý článek