Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Vatikán

29. květen 2020, aktualizováno 25. 9. 2020 (09:51)

Vstup a návrat: Je možný bez omezení

Podmínky vstupu:  Vzhledem k tomu, že je Městský stát Vatikán obklopen územím Italské republiky, je vstup na jeho území podmíněn možností vstupu do Itálie. 

Vláda Italské republiky stanovila následující podmínky:

  • Všichni cestující do Itálie vyplní čestné prohlášení (viz Užitečné odkazy).
  • V případě, že jste během 14 dní před cestou do Itálie navštívili Rumunsko či Bulharsko, jste po příjezdu do Itálie povinni nastoupit do 14ti denní domácí karantény.
  • Povinné testy pro všechny přijíždějící z Chorvatska, Řecka, Malty a Španělska. Karanténa do obdržení negativního výsledku testu. Testy mohou mít turisté a vracející se Italové už ze zemí příjezdu ne starší 72 hodin, nebo jim mají být vykonány rychlotesty na letištích (výsledky do půl hodiny) nebo se mají nahlásit příslušnému zdravotnímu středisku a vyčkat v domácí izolaci odebrání testu v následujících 48 hodinách.

Podmínky pro návrat do ČR: Pro občany ČR (s bydlištěm v ČR) a rezidenty v ČR není nutný test ani karanténa.

Opatření

Opatření

  • Je doporučeno omezovat pohyb (výjimkou je plnění nezbytných pracovních povinností, zajišťování chodu všeobecné církve, charitativní služba, zdravotní důvody apod.). 
  • Otevírají vatikánská muzea a letní papežské sídlo. Bude třeba dbát sanitárních opatření, tedy hygieny a metrového odstupu příchozích, kterým bude před vstupem změřena teplota. Je povinná předchozí rezervace vstupenek.
  • Návštěvníci mohou vstoupit pouze s ochrannou rouškou, kterou bude možné si opatřit přímo na místě.
  • Otevřena je i Vatikánská knihovna a archivy. Badatelé se budou muset předem objednávat po internetu a řídit se zvláštními sanitárními normami.
  • Vstup do baziliky sv. Petra a ostatních papežských bazilik je možný s rouškou a s povinným dodržováním bezpečnostních vzdáleností. Před vstupem do baziliky sv. Petra je nutné absolvovat měření tělesné teploty a během liturgických slavností je limitován počet věřících. 
  • Úřady Svatého stolce a Městského státu Vatikán jsou otevřeny. 
Doprava

Doprava

Informace nejsou dostupné.

Očkování

Očkování


Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

21 / 9 / 2020

NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ - ministerstvo zdravotnictví spustilo...

Ministerstvo zdravotnictví spustilo on-line příjezdový formulář. Je určen cestujícím ze zemí s vysokým rizikem...

Celý článek
aktualita

3 / 9 / 2020

Z Pardubického letiště létá pravidelná linka do Kyjeva a Lvova...

Maďarský letecký dopravce WIZZAIR zahájil 1. září 2020 nové pravidelné linky z pardubického letiště do ukrajinských destinací Kyjeva a Lvova každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Celý článek