Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Vatikán

29. květen 2020, aktualizováno 19. 5. 2022 (10:54)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:  Vzhledem k tomu, že je Městský stát Vatikán obklopen územím Italské republiky, je vstup na jeho území podmíněn možností vstupu do Itálie.

Vatikán umožňuje vstup na své území na základě negativního výsledku antigenního nebo PCR testu. Očkované osoby a osoby s prodělaným onemocněním covid-19 mohou vstoupit na území Vatikánu s platným COVID certifikátem.

Pro vstup do vatikánských úřadů je však zapotřebí prokázat se platným COVID certifikátem vystaveným výhradně na základě očkování nebo prodělané nemoci.

Podmínky pro návrat do ČR: 

Vzhledem k aktuální situaci šíření onemocnění covid-19 a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Doporučujeme před cestou prověřit podmínky přepravní společnosti, které mohou být odlišné.

Opatření

Opatření

  •  Pro vstup do Vatikánských muzeí a zahrad platí povinnost prokázat se platným COVID certifikátem vystaveným výhradně na základě očkování nebo prodělané nemoci, včetně předchozí on - line rezervace. 
  • Vedení Vatikánských muzeí a zahrad doporučuje mít u sebe doklad totožnosti pro případné prověření, zda je kontrolovaná osoba skutečným držitelem digitálního COVID certifikátu. V uzavřených prostorách je nutné používat výhradně respirátor FFP2.
Očkování

OčkováníAktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

6 / 5 / 2022

mistrovství světa v ledním hokeji ve finsku

Od 13.5 - 29.5.2022 se koná 85. ročník mistrovství světa v ledním hokeji ve Finsku.

Celý článek
aktualita

2 / 5 / 2022

Očkování proti žloutence typu A má smysl i v Evropě

Cestujete-li do exotických zemí Asie nebo Afriky, je očkování proti žloutence A vřele doporučené. Překvapivě se ale vyplatí i při výletech po Evropě, zvláště do Středomoří. 

Celý článek