Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Aktuální situace pro 

Vatikán

29. květen 2020, aktualizováno 18. 1. 2021 (20:28)

Vstup a návrat: Je možný s omezením

Podmínky vstupu:  Vzhledem k tomu, že je Městský stát Vatikán obklopen územím Italské republiky, je vstup na jeho území podmíněn možností vstupu do Itálie.

Vláda Italské republiky stanovila následující podmínky:

  • Je zavedena povinná čtrnáctidenní karanténa pro všechny cestující, vstupující na italské území z ČR.

Podmínky pro návrat do ČR: Pokud cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) nepobývali před vstupem do ČR déle než 12 hodin v posledních 14 dnech na území červených zemí dle semaforu MZ ČR, mohou přijet bez nutnosti vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu.

Opatření

Opatření

  • Je doporučeno omezovat pohyb (výjimkou je plnění nezbytných pracovních povinností, zajišťování chodu všeobecné církve, charitativní služba, zdravotní důvody apod.). 
  • Otevírají vatikánská muzea a letní papežské sídlo. Bude třeba dbát sanitárních opatření, tedy hygieny a metrového odstupu příchozích, kterým bude před vstupem změřena teplota. Je povinná předchozí rezervace vstupenek.
  • Návštěvníci mohou vstoupit pouze s ochrannou rouškou, kterou bude možné si opatřit přímo na místě.
  • Otevřena je i Vatikánská knihovna a archivy. Badatelé se budou muset předem objednávat po internetu a řídit se zvláštními sanitárními normami. 
  • Jsou uzavřena Vatikánská muzea, muzeum papežského sídla v Castelgandolfu, nekropole a hrob sv. Petra v podzemí svatopetrské baziliky a Vatikánské zahrady. 
  • Vstup do baziliky sv. Petra a ostatních papežských bazilik je možný s rouškou a s povinným dodržováním bezpečnostních vzdáleností.
  • Před vstupem do baziliky sv. Petra je nutné absolvovat měření tělesné teploty a během liturgických obřadů je limitován počet věřících.
Doprava

Doprava

Informace nejsou dostupné.

Očkování

Očkování


Všechny potřebné informace o doporučeném a povinném očkování do dané země najdete na stránkách center Očkování a cestovní medicíny Avenier.


Aktuální stav epidemie

Aktuální stav epidemie

Informace o výskytu koronaviru v této a dalších zemích naleznete na stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO)

Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám si před cestou vždy ověřte aktuální podmínky na internetových stránkách příslušného zastupitelského úřadu, případně dané velvyslanectví či honorární konzulát přímo kontaktujte.
aktualita

30 / 12 / 2020

Lyžařská sezóna v zahraničí začne většinou v lednu,...

Vzhledem k výrazně omezeným možnostem cestování kvůli pandemii koronaviru utrpí i letošní lyžařská sezóna. Aktuálně...

Celý článek
aktualita

23 / 12 / 2020

obnovenÍ letŮ z Velké Británie do ČR

Od 12:00 jsou obnoveny přímé letecké spoje z Británie do ČR. Na základě francouzsko-britské vládní dohody je od středečního rána 23. 12. umožněna také nákladní přeprava i přeprava osob (občanů EU)...

Celý článek