Plánujete cestu do zahraničí?
Mějte po ruce ty nejaktuálnější informace z celého světa o situaci týkající se koronaviru a jejím vývoji.

Vystavení certifikátů vztahujících se k onemocnění COVID-19

30. březen 2021, aktualizováno 24. 5. 2021 (09:35)

V našich centrech Očkování a cestovní medicíny máte možnost nechat si vystavit několik typů certifikátu (v českém, anebo anglickém jazyce) vztahujících se k onemocnění COVID-19. 

Pro případ potřeby je možné vystavit certifikát o prodělání onemocnění COVID-19 před méně než 90 dny. Certifikát má stanovenou platnost 90 dní od uvedeného data pozitivního PCR testu (tedy ne od data vydání certifikátu) a jeho cena je 100 Kč. Tento certifikát může sloužit jako potvrzení pro zaměstnavatele pro výjimku z povinného antigenního testování ve firmách, případně pokud potřebujete (např. pracovně) vycestovat do země, která uznává potvrzení o onemocnění COVID-19 v předchozích 90 dnech místo povinné karantény, či předložení negativního PCR testu před vstupem do země. 

Dále v našich centrech máte možnost získat certifikát o výši hladiny protilátek proti COVID-19 v českém i anglickém jazyce. Cena vystaveného certifikátu je 100 Kč. Zároveň je možnost zapsat tuto hladinu do Mezinárodního očkovacího průkazu (MOP).

Do MOP je navíc možné přepsat i absolvovaná očkování proti COVID-19. Pro zápis je nutné předložit záznam o tomto očkování (obsahující datum aplikace, název vakcíny a její šarži) v běžném očkovacím průkazu, který je opatřen razítkem zařízení, kde bylo očkování provedeno. Další možností je předložení Certifikátu o provedené vakcinaci vystaveného Ministerstvem zdravotnictví ČR. 

Pro vystavení certifikátu, anebo přepis do MOP se prosím objednejte s pomocí našeho webu www.ockovacicentrum.cz, anebo na zákaznické lince 545 123 321. 

aktualita

13 / 9 / 2022

Jaká jsou aktuální opatření po návratu ze zahraničí?

Aktuálně Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po...

Celý článek
aktualita

11 / 9 / 2022

Do Egypta na podzim nejen za poznáním, ale i za...

Egypt je arabskou zemí přitahující turisty svými památkami, dovolená v Egyptě je také rájem pro potápěče hledající korálové útesy.

Celý článek